Materiał Partnera Do kogo zgłosić się po pomoc po wypadku?

Do kogo zgłosić się po pomoc po wypadku?

“Spiesz się powoli” – każdy niejednokrotnie słyszał to zdanie. Ale nie tylko pośpiech jest przyczyną wypadków komunikacyjnych, w pracy czy gospodarstwie rolnym. Chociaż staramy się nie być ich uczestnikami, nie zawsze uda nam się uniknąć przykrej sytuacji. Co zrobić, kiedy mieliśmy kolizję, nasze zasiewy uległy spaleniu albo przewróciliśmy się na schodach w biurze? Pomocy po wypadku udzielą nam profesjonalne kancelarie prawniczo-brokerskie. Sprawdźmy, czym się zajmują.

 Kancelarie prawniczo-brokerskie – ubezpieczenia i pomoc prawna

Kompleksowe usługi brokerskie pomagają otrzymać niezbędne wsparcie zarówno przed, jak i po wypadku. Zanim zajdzie zdarzenie, które może narazić nasze zdrowie czy życie, powinniśmy wybrać odpowiednie ubezpieczenie. Ofert nie brakuje, ale jak zawrzeć umowę, której warunki faktycznie będą odpowiadać naszym potrzebom? Tutaj z pomocą przychodzą kancelarie brokerskie, których zadaniem jest dokładne przeanalizowanie oczekiwań klienta, a następnie przygotowanie jak najlepszego rozwiązania, zgodnego z jego wymaganiami. Dzięki temu oszczędzamy czas, który musielibyśmy stracić na poszukiwanie propozycji dla siebie, nie mając takiego doświadczenia ani takiej wiedzy, jak znający tę branżę brokerzy. Oszczędzamy również pieniądze, ponieważ otrzymujemy wybrany zakres ochrony ubezpieczeniowej w możliwie najlepszej cenie.

Pomoc po wypadku z kolei dotyczy wsparcia w staraniach o wypłatę odszkodowania. Kancelaria prawniczo-brokerska dokładnie analizuje, jaka jest szansa na otrzymanie rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu. Reprezentuje klienta na każdym etapie postępowania, również w trakcie postępowania sądowego. Podejmuje się współpracy nawet w trudnych przypadkach, których nie brakuje w sprawach związanych z wypadkami. Za udzielenie pomocy po wypadku płacimy wynagrodzenie dopiero po pozytywnym zakończeniu postępowania. Często firmy proponują także nieoprocentowane zaliczki, które pozwalają natychmiast rozpocząć leczenie. To ważne, w przypadku wielu kontuzji liczy się czas i nie można czekać na rozpatrzenie decyzji przez sąd, co może trwać miesiącami. Takiego wsparcia udziela m.in. Kancelaria Prawniczo-Brokerska Adversum.

 Co przysługuje poszkodowanemu w wypadku?

Nie każdy poszkodowany w wypadku wie, o jakie wsparcie może się starać. Pomoc po wypadku obejmuje m.in.:

  • wypłatę rekompensaty finansowej za krzywdę spowodowaną obrażeniami ciała,
  • zwrot kosztów leczenia w szpitalu i poza szpitalem,
  • zwrot kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i innych urządzeń, które stały się konieczne z racji spowodowanego wypadkiem kalectwa,
  • wyrównanie utraconego dochodu,
  • zwrot kosztów opieki świadczonej przez osoby trzecie,
  • zwrot kosztów związanych z odpowiednim odżywianiem w trakcie leczenia,
  • zwrot kosztów przejazdów,
  • pomoc w staraniach o rentę.

Podziel się