Artykuł sponsorowany Czy odkupywanie szkód komunikacyjnych jest procesem legalnym?

Czy odkupywanie szkód komunikacyjnych jest procesem legalnym?

Skupowanie szkód komunikacyjnych jest sposobem na uzyskanie satysfakcjonującej kwoty odszkodowania za poniesioną stratę. Proces ten stosuje się najczęściej wtedy, gdy poszkodowany otrzymał od firmy ubezpieczeniowej rekompensatę niższą niż powinien. Zaniżenie wartości odszkodowania przez ubezpieczyciela powoduje, że staje się ono nieadekwatne do poniesionych strat. Rozwiązaniem jest więc skup szkód komunikacyjnych prowadzony przez profesjonalne firmy i przedsiębiorstwa. Należy podkreślić, że jest to procedura w pełni legalna i bezpieczna. Jak wygląda proces odkupywania szkód komunikacyjnych?

Warunki konieczne do odkupu szkody

Skup odszkodowania może być podjęty w przypadku poniesienia i uznania szkody komunikacyjnej. Polega na uzyskaniu od ubezpieczyciela praw do dochodzenia roszczeń i ich sprzedaży firmie zajmującej się skupem. Aby proces ten był możliwy do przeprowadzenia, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Poszkodowany jest zobowiązany do rozliczenia szkody na podstawie specjalnie przygotowanego kosztorysu. Ponadto, musi on podpisać umowę z firmą, która przejmuje dalsze prowadzenie sprawy. Kiedy można odzyskać odszkodowanie?

Jak tłumaczy ekspert z Przedsiębiorstwa Szacowania Szkód BLUM: Skup odszkodowań jest możliwy do 3 lat od wystąpienia wypadku komunikacyjnego. Jest to proces zgodny z polskim prawem. Warunki umowy zawartej z ubezpieczycielem nie zmieniają się, nawet pomimo odkupionego prawa do zaniżonego odszkodowania. Cały proces może odbyć się nawet wtedy, gdy auto biorące udział w wypadku zostało sprzedane.

Jak przebiega skup odszkodowania?

Pierwszym etapem koniecznym do rozpoczęcia skupu jest wysłanie dokładnego kosztorysu poniesionych szkód do firmy zajmującej się postępowaniem. Następnie, profesjonaliści dokonują analizy danych i szacują poziom zaniżenia kwoty odszkodowania. Po dokładnym rozpatrzeniu sytuacji poszkodowanego następuje przygotowanie oferty.

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę trafia do klienta. Poszkodowany ma prawo przyjąć lub odrzucić warunki zawarte w umowie skupu odszkodowania. Kiedy zdecyduje się zaakceptować przyjęte założenia, może dojść do podpisania zobowiązania. Niemal natychmiastowo po zawarciu umowy poszkodowany otrzymuje należną wypłatę gotówki.

Zalety sprzedaży szkód komunikacyjnych

Decyzja o sprzedaży szkody komunikacyjnej jest korzystna pod wieloma względami. Przede wszystkim, umożliwia sprawne uzyskanie rekompensaty, co pozwala zaoszczędzić czas. Oprócz tego poszkodowany ma szansę zniwelować straty związane z wypadkiem dzięki osiągnięciu korzyści majątkowej. Zdobyte środki przyspieszają podjęcie leczenia i koniecznej rehabilitacji.

Proces skupu odszkodowań jest w pełni legalny, a więc również bezpieczny. Poszkodowany nie ponosi żadnego ryzyka związanego z łamaniem obowiązującego prawa. Co więcej, jego sprawą zajmują się specjaliści znający przepisy. W efekcie, załatwienie kwestii formalnych staje się zdecydowanie łatwiejsze i nie obciąża dodatkowo poszkodowanego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas