Materiał Partnera Systemy audiowizualne – obsługa współczesnej sceny

Systemy audiowizualne – obsługa współczesnej sceny

Występy estradowe artystów i muzyków są dziś częste i popularne. Wielu widzów docenia występ na żywo, który daje prawdziwy kontakt z artystami, występ ma cechy indywidualne a dźwięk niepowtarzalny charakter. Aby takie show mogło się odbyć, scena i jaj zaplecze muszą być odpowiednio przygotowane. Korzysta się tutaj z usług firm zewnętrznych, specjalizujących się w tym zakresie. Własny sprzęt bowiem nie leży w gestii występujących.

Dźwięk i oprawa wizualna występu ma swój klimat i charakter, znacznie uatrakcyjniający widowisko. Powstaje niesamowity i atrakcyjny klimat imprezy. Jeżeli sprzęt nagłośnieniowy jest wysokiej jakości, a efekty wizualne przemyślane, widz na pewno odejdzie z zachwytem mile spędzonego wieczoru.

Dobra firma nagłośnieniowa zadba o obsługę techniczną wydarzeń artystycznych. Sprzęt głośnikowy musi być odpowiednio rozmieszczony, tak, aby jak najefektywniej docierał do widza, nie ogłuszając przy tym artystów. Inaczej uzbraja się sale konferencyjne, inaczej hale widowiskowe a jeszcze inaczej występy w plenerze. Przykładem doświadczonej firmy obsługującej wiele rodzajów imprez nie tylko plenerowych, jest firma Rezonans Sylwia Sochal.

Sprzęt nagłośnieniowy, wzmacniacze, mikrofony wszystko ma znaczenie

Kolejnym elementem takiego wyposażenia jest zestaw mikrofonów. Muszą one być wysokiej jakości, bardzo czułe, ale i selektywne i odporne na zakłócenia i sprzężenia. Powinny przenosić dźwięk równomiernie bez względu na odległość od ust śpiewającego czy mówcy. Dziś praktycznym standardem stają się urządzenia bezprzewodowe, a tutaj poprzeczka jakości sprzętu jest jeszcze wyższa. Sygnał radiowy nie może poddawać się zakłóceniom z elektroniki, czy telefonów GSM. Ilość zapewnianych mikrofonów powinna uwzględniać rezerwy oraz ilości zapasowych baterii zasilających.

Całość połączona jest za pośrednictwem różnego rodzaju mikserów, koncentratorów i wzmacniaczy dźwięków. To tutaj dźwięk jest filtrowany i wzmacniany do wysokiego poziomu kolumn estradowych. Wprawni operatorzy wybierają odpowiednie kanały przesyłu dźwięku oraz jego poziom i barwę. Udzielają głosu mikrofonom. Reagują też na sytuacje awaryjne i nieprzewidziane akcje na scenie i wokół niej.

Operowanie oświetleniem jest nieodłączną częścią występów.

Dzisiejsze generatory różnych efektów wizualnych stoją na naprawdę wysokim poziomie, dając nie tylko niepowtarzalny klimat imprezy, ale i porywające efekty. Są one sprzężone z muzyką oraz odbywają się według ścisłego, uzgodnionego wcześniej scenariusza.

Korzystanie z usług firmy nagłośnieniowej jest w zasadzie obligatoryjne nie tylko ze względu na koszt inwestycji w nowoczesny, drogi sprzęt estradowy. Urządzenia takie trzeba przecież gdzieś składować, przewieźć i zainstalować. No i przede wszystkim wyspecjalizować się w ich obsłudze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas