Artykuł sponsorowany Jak wybrać sprzęt audio-wideo dopasowany do swoich indywidualnych oczekiwań?

Jak wybrać sprzęt audio-wideo dopasowany do swoich indywidualnych oczekiwań?

Odpowiedni wybór sprzętu audiowizualnego jest gwarancją wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Wybierając najlepsze urządzenia, można poczuć się niemal jak w kinie. Problem z wyborem będą mieli przede wszystkim laicy, którzy nie śledzą na bieżąco nowinek technologicznych. Na co należy zwracać uwagę, kiedy wybieramy się po zakup urządzeń audio-wideo do swojego domu?

Nie zawsze można ufać sprzedawcom

Wiele osób nieznających się na sprzęcie audiowizualnym, decyduje się zaufać sprzedawcy sklepu RTV. I choć często są oni rzetelni, zdarza się, że polityka firmy nakłania do sprzedaży urządzeń, niekoniecznie trafiających w gusta klienta. Jeśli chcesz w stu procentach cieszyć się z idealnie dostosowanego do Twoich oczekiwań sprzętu audio-wideo, warto skorzystać z doradztwa profesjonalnej firmy, takiej jak Instal Audio. Pracownicy nie tylko pomogą wybrać urządzenia, ale również zajmą się ich fachowym montażem.

Telewizor czy projektor?

Osoby, które chcą stworzyć klimat prawdziwego kina, często zastanawiają się nad zakupieniem projektora, zamiast klasycznego ekranu telewizora. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie będzie lepsze. Projektory doskonale sprawdzają się podczas seansów filmowych w gronie przyjaciół, nie męczą tak bardzo oczu i zajmują mniej miejsca niż wielkie, masywne ekrany. Z drugiej jednak strony, o wiele bardziej wygodne są klasyczne telewizory. Nie wymagają one stworzenia odpowiednich warunków, takich jak na przykład duże zaciemnienie pomieszczenia czy wygospodarowanie przestrzeni na wyświetlanie filmu lub zakupienie ekranu projekcyjnego. Podejmując decyzję, należy rozważyć, jakie są Twoje indywidualne preferencje i która forma bardziej Ci odpowiada.

Większy wcale nie oznacza lepszy!

Istotną kwestią podczas zakupu telewizora jest jego rozmiar. I choć wiele osób twierdzi, że im większy, tym lepszy, nie zawsze jest to prawdziwe. Wymiary ekranu muszą być dostosowane do odległości siedzisk od niego. Z tego powodu w małych pomieszczeniach wielkie telewizory będą zwyczajnie niewygodne. W tym wypadku również lepiej zdać się na specjalistę, który dostosuje nie tylko wielkość, ale również odległość od sofy oraz wysokość zawieszenia ekranu.

Zestaw głośników w kinie domowym

Odpowiedni klimat stworzą przede wszystkim głośniki, odpowiadające za czysty dźwięk. Nawet w przypadku najwyższej jakości telewizorów, wbudowane głośniki nie są wystarczające, jeśli chcesz stworzyć profesjonalne kino domowe. Najlepiej jest kupić zestaw, na który składają się:

  • 2 głośniki przednie,
  • 2 głośniki surround,
  • głośnik centralny,
  • subwoofer.

Prawidłowo rozmieszczone są w stanie wyczarować perfekcyjne i bardzo realistyczne brzmienie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas