Artykuł sponsorowany Zalety stosowania monitorów audio

Zalety stosowania monitorów audio

Jakość dźwięku ma duże znaczenie nawet dla laików. Lubimy oddawać się pracy lub rozrywce przy głębokich bogatych tonach ulubionej muzyki albo oglądać filmy, w których każda kwestia brzmi czysto, a efekty dźwiękowe przenoszą nas do fikcyjnego świata. Jeszcze ważniejsza jakość dźwięku jest dla osób, które na co dzień z nim pracują. Profesjonaliści korzystają z monitorów audio.

Czym są monitory audio?

Niech nie zwiedzie Was nazwa. Monitory audio nie służą do oglądania, nie są to rodzaje wyświetlacza. Monitory audio to głośniki, które wraz ze wzmacniaczem pozwalają cieszyć się pełnią niemal idealnie czystego dźwięku.

Monitory audio zaliczają się do sprzętu profesjonalnego. Najczęściej wykorzystywane są przez osoby zajmujące się obróbką dźwięku. Stanowią obowiązkowe wyposażenie w studiach nagraniowych. Czym różnią się od naszych domowych głośników?

Najważniejsza różnica jest taka, że o ile domowe głośniki mają dawać przyjemny dźwięk, o tyle monitory audio mają oddawać prawdziwy dźwięk. Nasze małe domowe głośniki często „upiększają” nagrania. Możemy decydować, czy wolimy więcej tonów basowych czy może średnich lub wysokich. Monitory audio mają za zadanie odtworzyć każdy detal odegranej muzyki i każde drgnięcie strun głosowych. Jest to surowy materiał, który niekoniecznie brzmi dobrze dla ucha laika. Dopiero po obróbce studyjnej słuchanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Zalety i zastosowania monitorów audio

Czy monitory to sprzęt wyłącznie dla profesjonalistów? Oczywiście, nie, jednak jego zalety docenią w pierwszej kolejności właśnie oni. Monitory, jak wspomniano, dają bardzo czyste, wyraziste, wręcz surowe tony, co bardzo ułatwia pracę inżynierom dźwięku, ale może być też pomocne przy amatorskim tworzeniu muzyki. Jeżeli jesteśmy zainteresowani muzyką i chcemy robić coś w tym kierunku, wyposażenie się w głośniki, które nie przekłamują dźwięku, jest nieodzowne. W ten sposób uzyskujemy pełną kontrolę nie tylko nad nagraniami, ale też nad muzyką odgrywaną na żywo, ponieważ monitory mogą pełnić funkcję odsłuchu.

Do zalet monitorów audio należy zaliczyć ich różnorodność zarówno pod względem możliwości oddawania dźwięków, jak i montażu. Są w różnych rozmiarach i przedziałach cenowych. Mogą stać swobodnie lub być wieszane na ścianach. Duży wybór monitorów audio oferuje www.audioswiat.pl.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas