Materiał Partnera Nowoczesne odkurzacze wodne – czystość i odświeżenie

Nowoczesne odkurzacze wodne – czystość i odświeżenie

Odkurzacze wykorzystujemy od dawna. Jednak te, które znamy, to nie zawsze w pełni skuteczne urządzenia, bo pozwalają jedynie na ogólne usuwanie kurzu i zanieczyszczeń. Nowoczesne technologie umożliwiają produkowanie lepszych urządzeń, do których zalicza się odkurzacz wodny.

Odkurzanie z maksymalną dokładnością

Najważniejszą cechą, jaką z założenia powinien wyróżniać się dobry odkurzacz, jest skuteczność sprzątania. W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań projektanci i producenci takich urządzeń sięgają po coraz to nowsze pomysły i metody, a ostatnim z nich jest wykorzystanie wody. Odkurzacze wodne w przeciwieństwie do tradycyjnych nie powodują rozsiewania cząsteczek kurzu. Wielu z nas wciąż jeszcze posługujących się tradycyjnymi odkurzaczami doświadcza za każdym razem wrażenia oddychania kurzem, który, wzbijany podczas sprzątania, unosi się w powietrzu, a po zakończonej czynności z powrotem opada na podłogę. Wykorzystanie wody eliminuje to zjawisko, a wilgotny, ciężki kurz jest całkowicie usuwany z podłoża za pomocą ssawki odkurzacza. Doświadczenia wskazują, że odkurzacze wodne eliminują kurz nawet do 100%, co jest z pewnością ich wystarczającą rekomendacją.

Czystość i odświeżenie powietrza

Odkurzacze wodne mają jeszcze jedną zaletę, której nie doceniają zwolennicy tradycyjnych rozwiązań. Jest nią z pewnością zdolność do odświeżenia powietrza zarówno poprzez zwiększenie poziomu jego wilgotności, jak i przez zatrzymywanie nieprzyjemnych zapachów. Cząsteczki aromatyczne, które za to odpowiadają są, podobnie jak kurz, więzione przez drobinki wody. Dodatkowym atutem takich urządzeń jest też możliwość dodania do zbiornika z wodą specjalnych olejków aromatycznych, dzięki którym powietrze będzie nie tylko czyste, ale przesycone zapachem. Olejki dostępne są w kilku wersjach do wyboru, zależnie od upodobań. To doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych zazwyczaj na odświeżacz powietrza czy świece zapachowe.

Sprzątanie od podłogi po sufit

Ważnym aspektem, w jakim należy rozpatrywać przydatność odkurzacza, jest też zakres jego wykorzystania. Posługując się tradycyjnym odkurzaczem, trudno sobie wyobrazić na przykład odkurzenie abażuru lampy. Odkurzacze wodne mają znacznie więcej możliwości, dlatego że wyposażone są w odpowiednie końcówki przystosowane do sprzątania nie tylko dywanów, ale też podłóg drewnianych, kafelków na ścianach, powierzchni tapicerowanych, a nawet szczelin i zakamarków włącznie z chłodnicą lodówki. Perfekcyjność urządzeń, których dystrybucją zajmuje się między innymi firma Proeko Plus. PHU Dariusz Dudziński oferująca odkurzacze wodne Rainbow, sprawia, że sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie tradycyjne sprzątanie bywa za mało efektywne. To odkurzacze idealne dla alergików i osób chorych na astmę. Doskonale sprawdzą się w domach, w których są małe dzieci, ale też wszędzie tam, gdzie właściciele lubią czystość i przyjemne, świeże powietrze.

Podziel się