Artykuł sponsorowany Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży niemowlęcej?

Na co zwracać uwagę przy wyborze odzieży niemowlęcej?

Oczekiwanie na narodziny dziecka to radosny czas. Starannie przygotowujemy wyprawkę, której jednym z najważniejszych elementów jest odzież niemowlęca. W jaki sposób ją wybrać, aby maluszek czuł się komfortowo, a rodzice mogli w wygodny sposób ubierać i rozbierać dziecko? Sprawdźmy, na co zwracać największą uwagę, aby zarówno dziecko, jak i mama z tatą byli zadowoleni.

Najważniejsza jest wygoda maluszka

Najważniejsze, aby maluszek czuł się komfortowo, a ubranko nie krępowało jego ruchów. Z tego powodu na pewno nie może być za małe. Jeśli planujemy baby shower albo niedługo po narodzinach chcemy zaprosić bliskich na chrzciny, poprośmy ich, aby nie kupowali ubranek w jednym rozmiarze. Nawet nie zdążymy założyć ich naszemu szkrabowi, bo w pierwszych miesiącach bardzo szybko rośnie. Sami również rozsądnie wybierajmy ciuszki niemowlęce – chociaż te najmniejsze są urocze, nie wypełniajmy nimi szafy. Z ubranek na 56 cm maluszek szybko wyrośnie, dlatego w zupełności wystarczą takie 2-3 komplety. Zwróćmy też uwagę, aby ubranka były wykonane z delikatnej, miękkiej bawełny. Skóra takich maleństw jest pozbawiona warstwy rogowej, dlatego można ją łatwo podrażnić, również nieodpowiednimi materiałami albo używaniem niewłaściwych proszków do prania. Ale pamiętajmy, że ubranka nie mogą być też za duże – będą się zawijać, przez co mogą stać się dla małego brzdąca niebezpieczne.

Ubranka z zapięciem w kroku albo z boku

Rodzice muszą przebierać swoje dziecko kilka razy w ciągu dnia. Maluszki zazwyczaj denerwują się w trakcie zmiany każdej koszulki, dlatego starajmy się wybierać odzież z zapięciami z boku albo w kroku. Zdecydowanie łatwiej ją nałożyć czy zmienić pieluszkę, kiedy będzie taka konieczność. Przebieranie jest proste i przyjemne, a nawet zajmuje mniej czasu, który możemy poświecić na wspólne chwile. Wszystkie guziki czy zatrzaski muszą być mocno przyszyte. Zwracajmy na to uwagę, szczególnie kiedy maluszek jest coraz starszy i interesuje go wszystko, co znajduje się w zasięgu jego rączek – komentuje nasz rozmówca ze sklepu internetowego Lalayan.

Najlepsze ubranko na początek

Na początku najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju pajacyki plus body. Pajace są rozpinane na całej długości, dlatego w łatwy sposób się zakładają i zdejmują. Nie zapominajmy, aby ubranka były wykonane z bawełny, unikajmy niepotrzebnych aplikacji, które tylko mogą spowodować otarcia albo uczulenia na skórze maluszka. Najlepsze są jasne ciuszki, ponieważ ciemne mogą zawierać zbyt dużą ilość barwników. Jeśli będziemy stosować się do tych zasad, wybierzemy odpowiednie zestawy dla naszego dziecka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas