Materiał Partnera Obuwie dla aktywnych maluchów

Obuwie dla aktywnych maluchów

Pierwsze kroki dziecka to jeden z najbardziej wzruszających momentów dla rodziców. Nasze maluchy zaczynają chodzić zwykle między 12. a 17. miesiącem swojego życia, kiedy ich mięśnie ciała są już odpowiednio wzmocnione raczkowaniem i zabawą. Jednym z najlepszych prezentów, jakie możemy sprawić dziecku w każdym wieku, to odpowiednio dobrane obuwie. Jak wybierać dla dziecka buty? Czym się kierować? Jakich błędów nie popełniać?

Trampki - buty na każdą okazję

Dziecięce stópki wymagają szczególnej uwagi przy doborze odpowiedniego obuwia, ponieważ dopiero się kształtują, muszą zapewniać komfort i stabilizację. Każdy rodzic wie, że maluchy są niezwykle aktywne i czasem wręcz trudno za nimi nadążyć. Trampki to obuwie lekkie, które nie krępuje ruchów. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie buta do stopy dziecka. Absolutnie należy wystrzegać się zakupu butów w zbyt dużym rozmiarze oraz butów o zbyt twardej podeszwie. W trosce o zdrowie dziecka warto zwrócić uwagę na to, by trampki posiadały wkładkę profilaktyczną - czytamy na stronie producenta Trammpy z Częstochowy. Buciki dla dzieci, które dopiero zaczynają chodzić, koniecznie powinny być zapinane lub sznurowane, co ułatwia dopasowanie do stópek. Warto także zwrócić uwagę na to, czy tylna część buta jest odpowiednio usztywniona, co wspomaga prawidłowe ustawienie stopy. Pozostała część buta powinna być natomiast miękka i elastyczna, spody muszą się zginać łatwo. Dopiero dzieciom, które są już całkowicie sprawne, można zakładać sandały z zamkniętą piętą lub półbuty. Dzieci w wieku szkolnym mogą nosić wszystkie typy butów, choć oczywiście nie kupimy 6-latce trzewików z obcasami.

Jakie błędy popełniamy, kupując buciki?

Raczkowanie, krążenie wzdłuż linii mebli, upadanie, wstawanie i buszowanie po całym mieszkaniu - nauka chodzenia to trudny okres dla rodziców, którzy muszą mieć oczy dookoła głowy. Pierwszy błąd, jaki możemy wówczas popełnić, to zakup chodzika. Dziecko porusza się w nim nienaturalnie i mniej stymuluje swoje mięśnie. Nie chodzi, tylko odpycha się od podłogi. Kiedy już zakończy się etap nauki chodzenia na bosaka lub w skarpetkach antypoślizgowych, przychodzi do zakupu obuwia. Specjaliści określają, że każde dziecko potrzebuje w ciągu roku przynajmniej trzech par butów. Wiąże się to z dodatkowymi wydatkami, na których rodzice czasem chcą sobie zaoszczędzić. Kupują buty o rozmiar większe, by wystarczyły na dłużej. To ogromny ciężar dla małych stóp, kręgosłupa i miednicy dziecka. Nie należy więc kupować butów dla dzieci z dodatkowym zapasem miejsca. Dotyczy to nie tylko trampek, ale także bucików zimowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas