Materiał Partnera Charakterystyka wózków dwufunkcyjnych

Charakterystyka wózków dwufunkcyjnych

Dzieci rosną tak szybko… Szybko zmieniają się też ich potrzeby. Można odnieść wrażenie, że nowe ubranka, zabawki i akcesoria kupujemy niemal bez przerwy. Warto więc szukać rozwiązań, które starczają na dłużej. Takim właśnie rozwiązaniem jest wózek dwufunkcyjny, w którym przemieszczać się może zarówno całkiem mały szkrab, jak i nieco większe dziecko. Czym charakteryzuje się ta technologia?


Podstawowym wyróżnikiem wózków dwufunkcyjnych jest możliwość łatwego i szybkiego przekształcenia ich z wózka gondolowego w spacerówkę i odwrotnie. Może się to odbyć dzięki zmianie kąta nachylenia specjalnie skonstruowanego siedziska (ustawianego dowolnie przodem bądź tyłem do kierunku jazdy) albo z wykorzystaniem intuicyjnego mechanizmu pozwalającego na stabilne wpięcie wybranego elementu w ramę wózka.

Stelaż

Sam stelaż z reguły  wykonany jest z aluminium, co sprawia, że cechuje się on zarazem lekkością i wytrzymałością. Okazuje się to nie bez znaczenia, gdy zachodzi konieczność manewrowania wózkiem w utrudnionych warunkach. Wiele modeli można też w prosty sposób złożyć do kompaktowych wymiarów, a więc wygodnie przechowywać i transportować nawet w niedużym bagażniku.

Akcesoria

Decydując się na wózek typu 2 w 1, w zestawie otrzymamy najczęściej szereg praktycznych akcesoriów. Wśród nich wymienić należy chociażby moskitierę oraz osłonę przeciwdeszczową i przeciwsłoneczną, pojemny kosz lub torbę na zakupy, pokrowiec na nóżki małego pasażera, a nierzadko też pompkę do pompowania kół.

 – Istnieje także możliwość skonfigurowania zestawu 3 w 1 poprzez dodanie fotelika samochodowego kompatybilnego z daną ramą wózka – uzupełnia specjalistka ze sklepu Dziecięce Marzenia.

Wygoda

Dobrej jakości wózek dwufunkcyjny powinien zapewniać dziecku komfort i bezpieczeństwo. Za pierwszy z tych punktów odpowiadają m.in. ergonomiczny materacyk, regulacja oparcia w przestronnej gondoli oraz podnóżka przy ustawieniu spacerowym czy rozwiązania zapewniające optymalną wentylację i amortyzację. Wygodnie powinno być jednak nie tylko maluchowi, ale też osobie się nim zajmującej. O to zadbają z kolei pompowane koła na łożyskach, które można zablokować do jazdy prosto, obszyta przyjemną w dotyku ekoskórą, często teleskopowa rączka oraz uchwyty ułatwiające przenoszenie.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w wózku dwufunkcyjnym zapewniają natomiast znajdująca się w standardzie barierka, często mocowany do niej dodatkowo pas krokowy albo specjalny pałąk, a także oczywiście 5-punktowe szelki, których zapięcie bez problemu można regulować w zależności od wzrostu dziecka. Do tego dodajmy centralny hamulec, elementy odblaskowe, a niekiedy też diody LED montowane w podwoziu, aby zapewnić dobrą widoczność również w mniej sprzyjających warunkach.

Podziel się