Materiał Partnera Wózki wielofunkcyjne i ich zalety

Wózki wielofunkcyjne i ich zalety

Wózek dziecięcy to jeden z podstawowych elementów znajdujących się na liście młodych rodziców, niezbędnych do kupienia przed narodzinami malucha. Codzienne spacery, wyjazdy czy zakupy, ale także powrót z nich powinien być przyjemny. Wnoszenie go po schodach czy pakowanie do samochodu nie powinno sprawiać problemu zarówno tacie jak i mamie. Jakie wózki dostępne są na rynku? Na co zwrócić uwagę, by był funkcjonalny i wygodny?

3 w 1, czyli kompaktowe rozwiązanie

Jednym z najpopularniejszych rodzajów wózków dostępnych na rynku jest ten wielofunkcyjny, czyli taki, który łączy w sobie kilka różnych elementów. Bez wątpienia najpotrzebniejsza w pierwszych chwilach życia dziecka jest gondola. Jednakże tylko do momentu, w którym zacznie siadać, czyli około 6 miesiąca. Rozwój dziecka powoduje, że nie chce ono już leżeć, coraz więcej rzeczy go interesuje, chce podczas spacerów poznawać świat. Wykształcona umiejętność siadania to konieczność zmiany gondoli na popularnie zwaną spacerówkę. Regulowana podstawa umożliwi dziecku ucinanie sobie krótkich drzemek na świeżym powietrzu. Spacerówka zostanie z dzieckiem nawet do 3 roku życia. Każdy rodzic wie, że w późniejszym okresie maluch wiele czynności chce wykonywać samodzielnie, tak więc wózek pójdzie w odstawkę i przestanie być użyteczny. Kolejnym elementem wózka wielofunkcyjnego jest fotelik do samochodu, który niezbędny jest podczas podróży, zapewniając mu bezpieczeństwo. Zazwyczaj posiada też możliwość wpięcia go w stelaż wózka, dzięki czemu znacząco ułatwia poruszanie się, np. podczas szybkich zakupów czy wizyty u lekarza. Ciągłe rozkładanie wózka z gondolą może być uciążliwe, zwłaszcza, jeśli często poruszamy się samochodem. Jak mówią specjaliści ze sklepu Dorjan, takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również wygoda i mobilność.

Inne rodzaje wózków

Istnieje oczywiście możliwość zakupu wózka jednofunkcyjnego, czyli osobno gondoli czy spacerówki. Dzieje się tak, w momencie, gdy np. wózek spacerowy zachował się po starszym dziecku. A co w przypadku, gdy na świat przyjdą bliźniaki? W ofercie sklepu Dorjan dostępne są wózki podwójne, czyli bliźniacze. To nieocenione wsparcie dla młodych rodziców podczas spacerów, zwłaszcza jeśli wybierają się samodzielnie. Z tego rodzaju można skorzystać również, gdy dzieci są w podobnym wielu. Istnieje możliwość przekształcenia ich w spacerówkę. Przy dwójce maluchów obowiązki zostają podwojone, dlatego warto zadbać o to, by wózek, mimo, że większy, nadal był mobilny, lekki i łatwy do złożenia. Dla aktywnych osób, które chcą już od najmłodszych lat zaszczepić w swoich pociechach miłość do ruchu i aktywności, stworzone zostały wózki biegowe. Wyposażone są w trzy mocne koła oraz amortyzację, niwelującą wstrząsy. Posiadają one szereg rozwiązań technologicznych zapewniających bezpieczeństwo i komfort dziecku oraz rodzicowi. Umożliwiają jazdę po wymagającym podłożu, m. in. w lesie czy po piasku. 

Opracowanie:

Podziel się