Materiał Partnera Jakie zabawki kupić dla półrocznego dziecka?

Jakie zabawki kupić dla półrocznego dziecka?

Dziecięcy mózg rozwija się bardzo szybko. W wieku sześciu miesięcy maluch posiada już wiele umiejętności i jest w stanie dłużej zainteresować się jednym przedmiotem. To dobry czas, by kupić dziecku kilka zabawek, które sprawią mu radość i wesprą jego rozwój.  Ilość gadżetów dla dzieci może wprawić nas w lekką konsternację. Na jakie zabawki warto zwrócić uwagę?

Czym powinny cechować się zabawki dla dzieci?

Zabawki dla niemowląt i małych dzieci muszą być bezpieczne. Jest to kwestia kluczowa, dlatego też należy szukać zabawek atestowanych. Polski rynek masowo zalewany jest tanimi produktami z Chin, które mogą stanowić zagrożenie dla naszych pociech. W jaki sposób? Chociażby przez niedokładne wykończenie zabawki (odstające koraliki, łatwy dostęp do baterii, chropowata powierzchnia gadżetu) bądź zastosowanie materiałów o właściwościach toksycznych. Pamiętajmy, że maluchy poznają świat wszystkimi zmysłami, smakiem również. Wkładają zabawki do buzi, co może prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Z tego powodu zabawki dla niemowląt należy kupować w sprawdzonych sklepach, takich jak np. Dwie Żabki. Znajdziemy tam wiele ciekawych propozycji dla dzieci w każdym wieku.

Zabawki dla niemowlaka – co warto kupić?

Zabawki dla kilkumiesięcznych maluchów nie mogą być zbyt skomplikowane. Dzieci w tym wieku nie docenią zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które cechują gadżety dla starszaków. Im prościej, tym lepiej. Na pewno warto kupić niemowlakowi kilka grzechotek i gryzaków w intensywnych kolorach. Te pierwsze znakomicie sprawdzą się do ćwiczenia chwytów i manewrowania rączkami.

Można nimi rzucać i potrząsać. Każdy ruch wydobywa z grzechotki dźwięk, co również stanowi dla malca nie lada atrakcję. Gryzak to zabawka, która przynosi dziecku ulgę w czasie ząbkowania. Niemowlę może masować sobie nim dziąsła, redukując dokuczliwe swędzenie. Ponadto gryzaki występują w wielu fantazyjnych kształtach, które pobudzają wyobraźnię dziecka. Najpopularniejsze są gryzaki gumowe, które cechują się też największą trwałością.

Rodzice półroczniaków chwalą sobie również maty lub stojaki do zawieszania zabawek. Można na nich umieścić np. pluszaka. Maluszek może trącać go nóżkami i rączkami, co wprawia zabawkę w ruch. Co jakiś czas warto zmienić zabawkę na inną, by na dłużej utrzymać uwagę niemowlaka. Podobnie działają karuzele na łóżeczka, z tym że są one bardziej rozbudowane i potrafią grać różne melodie.

Jeśli chodzi o typowe pluszaki, nie są one polecane dla niemowląt do bezpośredniej zabawy. Szybko się kurzą i są siedliskiem roztoczy. Wyjątek stanowi Miś Szumiś wykonany z hipoalergicznych materiałów. Sympatyczny miś emituje niski i przyjemny dla ucha szum, który ułatwia dziecku zasypianie, gdyż kojarzy się z odgłosami, które maluch pamięta z brzucha mamy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas