Materiał Partnera Czym charakteryzuje się dzianina PUL wykorzystywana do produkcji pieluch wielorazowych?

Czym charakteryzuje się dzianina PUL wykorzystywana do produkcji pieluch wielorazowych?

Każdy, kto szuka informacji na temat pieluch wielorazowych, szybko trafi na obcobrzmiącą nazwę: materiał PUL. Jest on wykorzystywany do szycia pięknych, bajecznie kolorowych otulaczy, pieluch z kieszonką lub tak zwanych pieluszek all in one (AIO), więc zetknie się z nim niemal każdy rodzic stawiający na ekologiczne i przyjazne dziecku pieluchowanie wielorazowe. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące tej dzianiny.

Czym jest dzianina PUL? 

Nazwa PUL stanowi skrót słowa polyurethane laminate. Laminat jest poliestrową dzianiną pokrytą cieniutką membraną z mikroporami, która umożliwia odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz, dlatego pieluszki PUL są paroprzepuszczalne. PUL opisuje się również jako materiał wodoodporny, trzeba jednak pamiętać, że nie jest to cerata – nadmiar płynu z przepełnionej pieluszki będzie przez niego bardzo powoli wyciekał.

Dzianinę poliestrową można bez problemu pokryć dowolnym nadrukiem, co sprawia, że pieluszki są dostępne w niezwykle szerokiej gamie wzorów i kolorów. Dzianina PUL jest cienka, lekka, miękka, szybko wysycha i łatwo ją pielęgnować. Nawet wielokrotnie prana w pralce nie traci wodoodporności. Należy jednak unikać zbytniego nagrzewania (np. suszenia na kaloryferze, suszarce bębnowej, wystawiania na bezpośrednie słońce, gotowania), by nie stopić bądź rozwarstwić laminatu, i stosowania płynów zmiękczających, które mogą zaczopować membranę.

Jakie zalety ma PUL i pieluszki wykonane z tego materiału? 

Laminowana dzianina poliestrowa, czyli PUL, oraz wykonane z niej pieluszki mają wiele zalet. Są praktyczne, przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka, wygodne w użytkowaniu, a przy tym pięknie wyglądają. Para wodna z moczu dziecka zgromadzonego w pieluszce swobodnie przenika przez membranę, dzięki czemu temperatura wewnątrz jest niższa, a ryzyko odparzeń i infekcji dróg moczowych znacznie spada (w porównaniu z pieluchami jednorazowymi). Dopóki wkład umieszczony w otulaczu nie jest maksymalnie mokry, dzianina PUL skutecznie chroni przed przeciekaniem. Nie można jednak zapominać o regularnym przewijaniu maluszka, by uniknąć przesączania się nadmiaru wilgoci. Można powiedzieć, że każda pielucha jest chłonna tak, jak chłonny jest jej wkład. Pieluszki PUL są przy tym rozwiązaniem ekologicznym – chociaż dzianina ta nie rozkłada się szybko, używanie uszytych z niej pieluch wielorazowych kolosalnie zmniejsza ilość produkowanych przez cały okres pieluchowania odpadów.

Otulacze, pieluchy i majtki treningowe wykonane z dzianiny PUL, jakie znajdziemy m.in. w sklepie internetowym z pieluchami wielorazowymi Zufizo, sprawdzają się zarówno w dzień, jak i w nocy, skutecznie zabezpieczając ubrania przed zabrudzeniem. Ponadto są produkowane z atestami i szyte w Polsce oraz przystępne cenowo. Oczywiście najtańsze są te sprowadzane z Chin, jednak nigdy nie można być pewnym ich jakości, trwałości i pochodzenia. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas