Materiał Partnera Wyprawka dla noworodka to nie tylko ubranka i pieluszki

Wyprawka dla noworodka to nie tylko ubranka i pieluszki

Narodziny dziecka wiążą się nie tylko z radością, ale również z niepewnością i strachem, czy przyszli rodzice poradzą sobie z wychowaniem dziecka. Tak naprawdę nie ma się czego bać, bo mając odpowiednią wyprawkę oraz włączony instynkt rodzicielski, każda osoba — czy to mama, czy to tata, z pewnością poradzi sobie z pielęgnacją maluszka. A jeśli o wyprawkę chodzi — w co powinni zaopatrzyć się przyszli rodzice?

Nie tylko ubranka i kosmetyki

Wiele osób, zwłaszcza te, które mają już swoje dzieci, przestrzega przyszłych rodziców przed przedwczesnym kupowaniem wyprawki. Być może jest w tym trochę racji, jednak należy pamiętać o tym, że dobrze jest mieć wybrane niektóre rzeczy, jak choćby łóżeczko dla noworodka. Takie działanie pozwoli jedynie wejść do sklepu i kupić daną rzecz w odpowiednim momencie. A co poza ubrankami, kosmetykami i łóżeczkiem będzie potrzebne maluszkowi?

Ile czego kupić?

Wiadome jest, że każdy rodzic spodziewający się dziecka, chce dla niego jak najlepiej już na etapie ciąży. Nic zatem dziwnego, że przyszłe mamy kupują stosy ubranek, pieluch i innych akcesoriów, które mają sprawić, że dziecko będzie się nie tylko prawidłowo rozwijać, ale będzie także szczęśliwe. Czy jednak takie działania są wskazane? Ile i co kupić na początek, aby móc swobodnie zajmować się nowo narodzonym dzieckiem?

Wybierając się na poszukiwania wyprawki, warto pamiętać, że poza wspomnianymi wyżej ubrankami i pieluchami, rodzicom będą potrzebne również rozmaite akcesoria, takie jak łóżeczko i wyprawka do niego, wózek, fotelik i wiele innych rzeczy, których zadaniem jest ułatwienie opieki nad dzieckiem. Szukając odpowiednich rzeczy, należy mieć na uwadze, że z dniem, kiedy pojawi się na świecie maluch, rodzic musi liczyć się z wieloma wydatkami, które będą rozłożone na lata. Ekspert z firmy Edyta Szymczyk Baby-Paola radzi posłuchać czasami cioć, mam, teściowych i koleżanek, które mają swoje dzieci i trochę doświadczenia. Może bowiem okazać się, że większość rzeczy kupionych jeszcze przed porodem, wcale się nie przyda. Dlatego też dobrze jest zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebuje maluszek w pierwszych chwilach życia i na tym skupić się, planując wyprawkę. Resztę rzeczy i akcesoriów będzie można dokupować na bieżąco.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas