Materiał Partnera Wózki idealne dla dziewczynek. Polecane marki i modele

Wózki idealne dla dziewczynek. Polecane marki i modele

Choć dziecku nie robi różnicy, w jakim stylu utrzymany jest wózek, którym podróżuje, wygląd wózka często ma znaczenie dla świeżo upieczonych rodziców. Przyjęło się, że pewne kolory i wzory są odpowiednie dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Jeśli szukasz idealnego wózka dla swojej córeczki, czytaj dalej! Przedstawiamy modele nie tylko słodkie i urocze, ale jednocześnie solidne i bezpieczne.


Jaki powinien być nowoczesny wózek dla dziecka?

Obecnie wózki dziecięce są tworzone z myślą zarówno o dziecku, jak i opiekunach. To idealne połączenie bezpieczeństwa, lekkości prowadzenia, wygody, pojemności, a także doskonałego stylu. Zastosowane materiały zapewniają trwałość, więc wielu młodych rodziców odzyskuje część pieniędzy zainwestowanych w pierwsze cztery kółka swojego dziecka.

Jak twierdzi ekspert z firmy Coletto, jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wózka, jest amortyzacja kół. To ona sprawia, że maluszek niemal płynie w swojej gondoli i nawet wyboista droga nie wybudzi go ze snu. Amortyzowane koła w wózku dziecięcym pozwalają na długie spacery na świeżym powietrzu z dala od głównych zatłoczonych tras. Polne i leśne drogi, choć nierówne, są przecież wymarzonym miejscem spaceru z dzieckiem. Szkoda, aby wybór wózka bez amortyzacji ograniczał wasze możliwości wyłącznie do idealnie gładkich, a przez to też bardzo ruchliwych i pełnych spalin ulic.

Nowoczesny wózek dziecięcy to jednak nie tylko amortyzacja kół. To także możliwość sprytnego przechowywania w domu czy transportu autem. Nowoczesne wózki dziecięce składają się tak, że nie musisz zmieniać auta, aby podróżować z całą swoją rodziną. Jeśli potrzebujesz szczególnie kompaktowego modelu, sprawdź wózki dziecięce do samolotu.


Wózek dla dziewczynki – co go wyróżnia?

Co do funkcjonalności, potrzeby rodziców oraz dzieci są zawsze takie same, czy to w przypadku chłopców, czy dziewczynek. Mimo to na rynku są dostępne wózki dziewczęce i chłopięce. To, co je odróżnia, to oczywiście styl!

Wózki dziewczęce utrzymane są w pastelowych barwach. Króluje pudrowy róż, choć nie jest to jedyna opcja. Bardzo popularny jest bezpieczny i neutralny szary, który w zależności od odcienia oraz towarzyszących mu wzorów może być bardziej dziewczęcy lub chłopięcy. Na stronie Coletto znaleźć można m.in. szary wózek ze wstawkami nawiązującymi do wzoru wężowej skóry, a także szary wózek dziecięcy ze złotymi akcentami. Każdy z tych modeli to świetny wybór dla najmłodszych elegantek i ich stylowych mam!

Podziel się