Materiał Partnera Zasłony czy rolety? Jakie dekoracje okienne wybrać?

Zasłony czy rolety? Jakie dekoracje okienne wybrać?

Urządzając wnętrze, skupiamy się przede wszystkim na podłogach, kolorach ścian i meblach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tekstylia mają ogromny wpływ na charakter wnętrza. Nie zapominają o nich profesjonalni projektanci, którzy wiedzą, jak duże znaczenie dla odbioru pomieszczenia mają np. okienne dekoracje. Oczywiście istotne są także ich walory praktyczne. Zastanawiasz się, czy postawić na rolety, czy zasłony? Poznaj zalety i wady obydwóch rozwiązań.

Przesłony okienne niewątpliwie spełniają ważną funkcję dekoracyjną – ocieplają wnętrze i podkreślają jego styl. Jednak oprócz tego pozytywnie wpływają na nasze codzienne życie. Chronią domowników przed intensywnym słońcem i zapewniają uczucie prywatności. Wiele osób zastanawia się, czy w ich wnętrzu lepiej sprawdzą się rolety, czy zasłony. Również zadajesz sobie to pytanie? Poznaj najważniejsze zalety najpopularniejszych okiennych dekoracji.

Ponadczasowe zasłony

Zasłony cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego – są uniwersalne, wygodne, proste w stosowaniu i świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. Możemy zdecydować się na lekkie lniane zasłony, zasłony zaciemniające, zasłony jednokolorowe, wzorzyste, zasłony proste lub efektownie upięte. Dzięki temu bez trudu dopasujemy je do naszego salonu lub sypialni. Bogaty wybór tkanin dekoracyjnych oferuje Fabryka Tkanin Dekoracyjnych w Bydgoszczy.

Stylowe rolety

Rolety również mają swoich zwolenników, zwłaszcza niezwykle popularne rolety rzymskie, które wykonywane są z udrapowanych fal, dzięki czemu wyglądają bardzo efektownie. Rolety rzymskie fantastycznie wyglądają we wnętrzach klasycznych, rustykalnych i tych urządzonych w prowansalskim stylu. Wprowadzają romantyczną atmosferę i dodają przytulności. Dużą zaletą rolet jest fakt, że możemy je stosować także w przypadku okien kuchennych. Rolety zajmują również mniej miejsca niż zasłony, dlatego idealnie sprawdzą się w pokojach, w których blisko okien znajdują się duże meble lub sofa. Rolety rzymskie warto uszyć na zamówienie – wówczas mamy pełną kontrolę nad ich wielkością i wyglądem. Pamiętajmy, żeby zarówno kolor, jak i rodzaj materiału dopasować do stylu, w jakim zaaranżowaliśmy całe wnętrze.

Warto poświęcić czas, aby zastanowić się, jakie przesłony okienne wybrać. Rozważmy, czy lepiej sprawdzą się rolety, czy zasłony i pamiętajmy o wybraniu odpowiednich tkanin dekoracyjnych. Uszycie przesłon okiennych zlećmy profesjonalnej firmie, która zadba o to, aby efekt nas zachwycił.

Opracowanie:

Fabryka Tkanin Grażyna Wesołowska

Bydgoszcz , pl. Kościuszki 27B

Podziel się