Materiał Partnera Jak wybrać piękne i funkcjonalne rolety rzymskie?

Jak wybrać piękne i funkcjonalne rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są popularną dekoracją okienną. Wyposażone są w specjalny system, który pozwala regulować ich wysokość. Rolety możemy szybko i łatwo przymocować do ściany, sufitu lub na zewnątrz. Możemy też zamontować rolety do ram okiennych na specjalnych, wytrzymałych uchwytach. Taka opcja jest idealna, jeśli mamy głęboką wnękę okienną. Wspaniale pasują do każdego okna i wnętrza.

Jaką tkaninę na rolety rzymskie wybrać?

W ofercie MS-Dekor s.c. znajdziemy rolety z różnych materiałów. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Materiały na rolety różnią się gramaturą, właściwościami i walorami estetycznymi. Wybierając roletę, zwróćmy uwagę na to, jaką funkcję ma pełnić. Materiały zasłonowe są idealnym rozwiązaniem, jeśli mają zaciemnić wnętrze i zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem. Rolety z lekkiego i delikatnego materiału sprawdzi się doskonale, gdy chcemy udekorować wnętrze. Wybierzmy materiał, który będzie ładny i stylowy. Powinien pasować do charakteru danego wnętrza. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny i może nas przyprawić o zawrót głowy. Jeśli nie wiemy, którą roletę wybrać, skorzystajmy z pomocy doświadczonego sprzedawcy.

W nowoczesnych domach kuchnia jest zwykle połączona z jadalnią i salonem. Wtedy wybierzmy roletę z identycznego lub bardzo zbliżonego materiału na każde okno. W ten sposób zadbamy o spójny i piękny wygląd.

Jaka tkanina na rolety jest praktyczna?

Wybierając rolety, zwróćmy uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również praktyczność i funkcjonalność. Rolety rzymskie doskonale pasują zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, jak i do klasycznych i w stylu retro. Mogą być podnoszone za pomocą łańcuszków lub linek. Gdy je podciągamy, będą się układać w ładne, poziome, równoległe fałdki. Po podniesieniu powstaje ozdobny lambrekin. Po opuszczeniu rolety są zupełnie proste i gładkie.

Jeśli chcemy  zamontować roletę na oknie, koniecznie zwróćmy uwagę na szerokość szyby. Następnie dodajemy po 2-4 cm z każdej strony. Wtedy będziemy wiedzieć, jaką szerokość musi mieć roleta.  Następnie zmierzmy wysokość okna. Pod uwagę bierzemy skrzydło okienne i ramę.

Jak czyścić roletę rzymską?

Czyszczenie rolet nie jest zbyt skomplikowane. Możemy bez problemu ją zdjąć. Po prostu odrywamy materiał rolety od rzepu karnisza. Czyszcząc rolety, musimy uwzględnić materiał, z którego zostały wykonane. Jeśli są z poliestru, możemy wyprać je w wodzie. Z kolei rolety jedwabne, żakardowe i z włókien czyścimy, czyścimy odpowiednimi środkami chemicznymi. Czystą roletę zawieszamy na karniszu. Materiał przyczepiamy do taśmy z rzepu.

Opracowanie:

MS-Dekor s.c.

Warszawa , Pasaż Ursynowski 3 lok. 12

Podziel się