Materiał Partnera Jakie zasłony wybrać do salonu?

Jakie zasłony wybrać do salonu?

Przy aranżacji wnętrz niezmiernie ważne są detale, takie jak zasłony. Profesjonalni projektanci zwracają dużą uwagę na wybór odpowiednich tkanin. Wspaniała narzuta, dywan, poduszki, firany i zasłony ocieplą i ozdobią wnętrze. Salon stanie się o wiele bardziej przytulny. Będziemy mogli w nim odpocząć po ciężkim dniu. W ofercie znajdziemy zarówno eleganckie, jak i oryginalne firany i zasłony.

Lekkie czy ciężkie dekoracje okienne

Gramatura materiału jest niezwykle istotna. To właśnie od niej zależy, jak będzie się układać dany materiał. Pluszowe zasłony są lejące, grube i ciężkie. Skutecznie chronią przed dopływem słońca. Dużą popularnością cieszą się poliestrowe zasłony. Są lekkie i przezroczyste. FHU "FIRANEX" Rosół Katarzyna doradza, aby do minimalistycznego wnętrza wybrać subtelne tkaniny, które przepuszczają dużo promieni słonecznych. Nie musimy tutaj zwracać szczególnej uwagi na przytulną atmosferę. Lekkie i transparentne zasłony sprawdzą się również doskonale w stylu skandynawskim i niewielkich wnętrzach. Nie przytłaczają i optycznie powiększą pomieszczenie. Ciężkie i pluszowe zasłony sprawdzą się idealnie w dużych i wysokich wnętrzach. Możemy wybrać eleganckie i miłe w dotyku aksamitne lub welurowe zasłony. Zadbają o miłą i intymną atmosferę.

Lniane zasłony

Wiele osób uważa, że len nadaje się tylko do szycia serwetek lub malutkich, uroczych zazdrostek. Jednak to nieprawda. Lniane zasłony są piękne i funkcjonalne. W ofercie znajdziemy zarówno krótkie, jak i długie dekoracje na okno. Pasują do naturalnych i przytulnych wnętrz. Jeśli chcemy zaprojektować salon w stylu skandynawskim, rustykalnym, prowansalskim lub chalet, koniecznie wybierzmy lniane zasłony.

Marszczone czy podpięte zasłony

Zwróćmy uwagę na upięcie zasłon. Wiele osób lubi marszczony materiał, który jest puszczony wolno. Najczęściej wybierają więc bardzo długie zasłony. Sięgają od sufitu do podłogi. Sprawdzą się idealnie, gdy chcemy optycznie podwyższyć wnętrze. Jednak duże grono osób chętnie podpina zasłony.  Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, wybierzmy ozdobne chwosty. Następnie równo zbierzmy zasłony po obu stronach okna. To od nas zależy, jak mocno zasłona będzie udrapowana. Pamiętajmy, że chwosty możemy swobodnie regulować. Takie zasłony doskonale pasują do stylu prowansalskiego, francuskiego i glamour.

Na koniec zastanówmy się, w jakim kolorze mają być nasze zasłony. Mogą być monochromatyczne lub wielokolorowe. Do eleganckich, minimalistycznych lub skandynawskich wnętrz wybierzmy raczej beżowe lub kremowe długie zasłony. Natomiast zasłony w wyrazistym kolorze wspaniale pasują do ekstrawaganckiego salonu.

Podziel się