Materiał Partnera Zalety systemów inteligentnego domu

Zalety systemów inteligentnego domu

Systemy inteligentnego domu dają niezwykle wiele możliwości. Decydując się na montaż takiego systemu sprawiamy, że obsługa wszystkich zintegrowanych z nim urządzeń stanie się niezwykle prosta. Inteligentny dom to dom nowoczesny, przyjazny mieszkańcom, energooszczędny i bezpieczny. Jakie zalety mają takie systemy oraz jakie dają możliwości, tego dowiesz się z naszego artykułu.

Praktycznie nieograniczone możliwości

To co jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu wydawało się jedynie pieśnią przyszłości, dziś coraz częściej staje się standardowym elementem wyposażenia nowo budowanych domów, a nawet mieszkań. Systemy inteligentnego domu, bo o nich teraz mowa, mają niemal nieograniczone możliwości, które zależą jedynie od naszej fantazji. Jakie korzyści możemy uzyskać decydując się na montaż tego typu instalacji?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy MYFUTURE HOUSE, która zajmuje się budową domów szkieletowych oraz oferuje nowoczesne rozwiązania w budownictwie: Zainstalowanie inteligentnego systemu sprawia, że obsługa wszystkich podpiętych do niego domowych urządzeń staje się bajecznie prosta. Zintegrowanie wielu systemów pozwala również na zwiększenie bezpieczeństwa, poprzez ulepszenie systemu antywłamaniowego, a także pozwala uzyskać znaczne korzyści finansowe związane ze zmniejszeniem ilości zużywanej energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo domowników i domu

Jedną z podstawowych zalet systemów inteligentnego domu jest zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Tego typu systemy dają nam bowiem możliwość łatwego sterowania wszystkimi zainstalowanymi i podpiętymi pod nie instalacjami alarmowymi, i to nie tylko będąc w domu, ale także spoza niego. Dzięki temu, nawet przebywając na wakacjach możemy w łatwy sposób zobaczyć podgląd z zainstalowanych w domu kamer oraz sprawdzić, czy nigdzie nie doszło do pęknięcia rury i wylewania się wody. System ten umożliwia również zaprojektowanie scen obejmujących cykliczne zapalanie się świateł wewnątrz domu czy na podjeździe, w celu zmylenia potencjalnych włamywaczy. W razie potrzeby możemy również z zewnątrz zasunąć rolety, włączyć telewizor lub muzykę, a nawet otworzyć lub zamknąć okno, dzięki czemu potencjalny włamywacz będzie myślał, że dom nie jest pusty, a my będziemy dużo spokojniejsi odpoczywając na wczasach lub przebywając dłużej w pracy.

Inteligentny dom to dom energooszczędny

Systemy inteligentnego domu pozwalają także na optymalne zużycie energii elektrycznej. Jest to jedna z najważniejszych zalet instalacji, która z biegiem czasu sprawi, że poniesione przez nas koszty łatwo się zwrócą. W jaki sposób jest to możliwe? System pozwala bowiem na łatwe sterowanie podpiętymi pod niego instalacjami grzewczymi, klimatyzacją czy urządzeniami elektrycznymi. Na jednym tablecie kontrolnym mamy zatem podgląd, które z tych urządzeń są włączone, możemy również przy użyciu kilku przycisków zaprogramować optymalną wysokość temperatury w różnych pomieszczeniach, w różnych porach dnia, dzięki czemu w dzień będziemy ogrzewać jedynie pokoje dzienne, kuchnie i łazienkę, natomiast w nocy tylko pomieszczenia sypialne. System pozwala nam również na automatyczne wyłączenie wszystkich urządzeń elektrycznych, z których aktualnie nikt nie korzysta.

Jak więc widać decyzja o zainstalowaniu systemu inteligentnego domu może nam dać bardzo wiele korzyści. Tylko od nas zależy, które dokładnie elementy będą do niego dołączone. W każdym momencie istnieje także możliwość rozbudowy systemu, tak aby stał się on jeszcze bardziej funkcjonalny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas