Materiał Partnera Monitoring wizyjny i jego rola w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów mieszkalnych

Monitoring wizyjny i jego rola w zapewnianiu bezpieczeństwa obiektów mieszkalnych

Bezpieczeństwo nasze oraz naszego dobytku jest najważniejsze. Dlatego tak istotne jest, by zadbać o nie we właściwy sposób. Obecnie dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest monitoring wizyjny. Dowiedz się, czym jest, jakie pełni funkcje i czy warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, by Twoje mieszkanie było bezpieczne i żebyś czuł się w nim komfortowo.

Co to jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny to usługa wykorzystywana w firmach i obiektach mieszkalnych, które wykorzystują system telewizji użytkowej (CCTV) zainstalowany w celu nadzorowania przestrzeni pod kątem bezpieczeństwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest wykrywanie, obserwacja i ujęcie niepożądanych osób przez patrol interwencyjny. To również pomoc w przypadku analizowania i późniejszego udowodnienia popełnionego przez intruza czynu. Monitoring wizyjny pozwala również odstraszenie niepożądanych osób poprzez komunikaty odtwarzane na terenie obiektu z głośnika. Szereg tego typu rozwiązań oraz innych inteligentnych zabezpieczeń posiada niekwestionowany w branży lider IdomQ, który proponuje nowoczesne rozwiązania dla bezpieczeństwa firm, domów i innych obiektów mieszkalnych.  

Zalety monitoringu wizyjnego w obiektach mieszkalnych

Zastosowanie systemu kamer na terenie osiedli i budynków mieszkalnych posiada szereg zalet, dzięki którym warto rozważyć zgłoszenie takiego pomysłu spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej. Monitoring wizyjny dopasowywany jest indywidualnie do charakteru i rozkładu obiektu. To szczegółowa analiza i montaż urządzeń w miejscach najbardziej narażonych na wtargnięcie osób niepożądanych lub niebezpieczne sytuacje, takie jak pożar, czy innego rodzaju zdarzenie. Zastosowanie kamer w kilku punktach umożliwia jednoczesną obserwację kilku miejsc w czasie rzeczywistym.

Monitoring wizyjny pozwala na zaoszczędzenie znacznych środków finansowych. Niepotrzebni są już pracownicy ochrony, zwłaszcza jeśli czuwają nad bezpieczeństwem obiektu przez całą dobę. Osobną kwestią jest zawodność czynnika ludzkiego. Pracownikowi ochrony zawsze może coś umknąć. Kamera pozwala wrócić do dowolnego momentu wstecz. Takie rozwiązanie pozwoli też udowodnić winę lub znaleźć sprawcę w przypadku, gdy nie zostanie on schwytany przez patrol interwencyjny. Umieszczenie na terenie obiektu kamer i zdalna kontrola bezpieczeństwa powodują, że uzyskać można również dodatkowe pomieszczenie w budynku, które wcześniej zajmowane było (albo byłoby w nowo budowanym obiekcie) przez pracownika lub pracowników ochrony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas