Materiał Partnera Tereny zieleni w przestrzeni publicznej i ogrodzie – bliżej natury w sercu miasta

Tereny zieleni w przestrzeni publicznej i ogrodzie – bliżej natury w sercu miasta

Dzięki usługom ogrodniczym, świadczonym przez wykwalifikowanych miłośników architektury krajobrazu, miasta mogą cieszyć się terenami zielonymi. To od nich zależy, czy mieszkańcy będą mieli gdzie odpocząć, pospacerować, pobawić się z dziećmi, mając tym samym zapewniony komfort spędzania wolnego czasu. Biorąc pod uwagę współczesny poziom zanieczyszczenia powietrza, korzyści, jakie daje obecność roślin, zdają się nieocenione.

Drzewa w mieście – zadanie dla fachowca

Usługi ogrodnicze w zakresie pielęgnacji i wycinki drzew to nieodłączny element dbałości o roślinność w mieście. Utrzymanie terenów zieleni ma duże znaczenie dla mieszkańców każdego miasta. Drzewa i krzewy ich otaczające pozwalają na odpoczynek dla zmęczonych ciągłym patrzeniem w monitory oczu. Roślinność stanowi odmianę dla biurowych wieżowców i budynków przemysłowych, które charakteryzują współczesny krajobraz urbanistyczny. Ciekawym trendem w architekturze krajobrazu jest komponowanie nowo powstających konstrukcji z istniejącymi już, często bardzo rozrośniętymi drzewami. Nie są one wtedy traktowane jako dodatkowy element, mający na celu tylko bezwiedne wypełnienie dodatkowej powierzchni, ale jako część zgranej całości, która podkreśla zależność mieszkańców każdego miasta od natury. Wycinka drzew jest natomiast konieczna, jeśli ich zawalenie zagraża zdrowiu lub życiu osób i zwierząt. Trzeba jednak pamiętać, by wykonana została przez profesjonalne przedsiębiorstwo zajmujące się utrzymaniem terenów zieleni.

Pielęgnacja drzew w ogrodzie

Przestrzeń miejska to nie jedyny teren, na którym istotną rolę pełnią drzewa. W ogrodzie obok naszego domu także warto zaplanować tego typu roślinność. Oddanie projektowania ogrodu w ręce specjalistów pozwala na posadzenie drzew nawet na niewielkim fragmencie ziemi. Jak podkreślają specjaliści z  Usługi ogrodnicze "Gardenus" S.C., jeśli chcemy, by nasz ogród prezentował się estetyczne i naturalnie, powinniśmy pomyśleć o uwzględnieniu drzew i krzewów w jego planie. Zakładanie go powinno być poprzedzone przemyślanym projektem, czyli dopasowaniem roślinności do przewidywanego czasu i chęci, które będziemy mogli poświęcić na pielęgnację naszego obszaru zieleni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas