Materiał Partnera O czym należy pamiętać aranżując pokój dla gości?

O czym należy pamiętać aranżując pokój dla gości?

Pokój dla gości coraz częściej staje się standardem w wielu domach i mieszkaniach. Warto zaplanować taką przestrzeń zarówno ze względu na najbliższych, jak i znajomych. Jakie jest minimalne wyposażenie takiego wnętrza? Co jest potrzebne, aby wszyscy czuli się komfortowo? Poznaj najważniejsze wskazówki i urządź sypialnie dla gości, z której każdy będzie zadowolony!

Pokój gościnny. Gdzie szukać inspiracji?

Urządzając przestrzeń dla przyjezdnych, warto przypomnieć sobie odwiedzone pokoje hotelowe, które spodobały się nam najbardziej. Jakie meble w nich były? Jaki był ich układ? Wbrew pozorom to idealne źródło inspiracji! Każde takie pomieszczenie zostało zaprojektowane z myślą o tym, aby gościom niczego w nim nie zabrakło. W warunkach domowych jedynym ograniczeniem może być ilość miejsca, dlatego warto przejrzeć wiele hotelowych aranżacji, aby wyciągnąć esencję. W idealnym przypadku pokój gościnny będzie mieć osobną łazienkę, jednak nie stawiajmy tego jako warunek konieczny. Najważniejsze jest, aby można było komfortowo odpocząć.

Co powinno się znaleźć w sypialni dla gości?

Zdecydowanie kluczowym elementem wyposażenia pokoju dla gości w domu jest łóżko. Najlepiej wybrać dwuosobowe, choć równie dobrą opcją jest rozkładana kanapa, dzięki czemu pomieszczenie będzie mogło spełniać więcej funkcji. Obok powinniśmy postawić szafki lub stoliczki nocne, które umożliwią wygodne odkładanie książki, szklanki wody lub telefonu do ładowania. Warto tam postawić również małe lampki lub powiesić kinkiety na ścianie obok. Ostatnim kluczowym elementem w pokoju gościnnym jest szafa lub komoda. Nie musi być duża, ale ważne, żeby w razie potrzeby można było się rozpakować.

Jak tłumaczy specjalista z firmy Ka2 Design, warto zadbać również o przestrzeń, w której goście będą mogli odpocząć na osobności. W tym celu świetnie sprawdzi się kącik ze stolikiem i fotelami.

Pokój gościnny powinien być urządzony w neutralnych barwach i stylu. Warto zadbać również o delikatne dekoracje ścienne, które nadadzą przytulnej atmosfery. Dobrze sprawdzą się również sprytne rozwiązania do przechowywania, takie jak pufy z pudełkiem, w których będzie można schować ręczniki czy pościel.

Jak urządzić pokój dla gości w małym mieszkaniu?

Mała przestrzeń to prawdziwe wyzwanie. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz, który ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i będzie mógł najefektywniej zaaranżować mieszkanie. Jednak jeśli chcesz działać sam, przydadzą Ci się inspiracje na to, jak wykorzystać każdą wolną strefę. Miejscem, które świetnie sprawdzi się jako pokój wielofunkcyjny, jest salon, który dzięki rozkładanej sofie może pełnić funkcję miejsca dla gości.

Podziel się