Artykuł sponsorowany Etapy projektowania wnętrz

Etapy projektowania wnętrz

Z usług projektowania wnętrz korzysta dzisiaj coraz więcej osób. Są to zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi oraz publiczni. Dzisiaj często odpowiednie projekty zamawiają osoby zainteresowane wykończeniem mieszkania, czy domu pod klucz, a także właściciele biurowców, którzy chcą dobrze zaaranżować miejsce dla swoich pracowników, a także kontrahentów. Poznaj najważniejsze etapy projektowania wnętrz.

Postaw na kompleksowość

Zanim dowiesz się na czym polega projektowanie wnętrz, warto abyś wiedział, że dzisiaj najlepiej współpracować z projektantami, którzy są gotowi w Twoim imieniu znaleźć wykonawców danego projektu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że cała realizacja będzie przeprowadzona zgodnie z ustalonymi z projektantem warunkami. W takiej szerokiej opcji współpracy, cały proces projektowy, polega na: przeprowadzeniu inwentaryzacji, przygotowaniu projektu funkcjonalnego, przygotowaniu projektu aranżacji wnętrz, przygotowaniu opracowań wykonawczych, stworzeniu wizualizacji, a także na nadzorowaniu prac wykonawczych danej firmy.

Etap I – koncepcja

Etap pierwszy, który możemy nazwać koncepcją, polega w dziedzinie projektowania wnętrz na dokładnym określeniu przez projektanta potrzeb klientów. Ważne jest przeprowadzenie wizji lokalnej mieszania, czy domu, określenie budżetu, a także gustów. Jest to bardzo ważny etap, w którym najważniejsza jest rozmowa, poglądowe zdjęcia i poglądowe wizualizacje, czy opieranie się o nowoczesne kreatory wnętrz. Finalnym działaniem w etapie koncepcji, jest przygotowanie przez projektanta projektu koncepcyjnego, który zawiera podstawowe informacje dotyczące zagospodarowania przestrzeni, które przedstawiane są jako rzut wraz ze wskazaniem określonych materiałów z katalogów producentów.

Etap II – projekt

Drugi etap projektowania wnętrz to stworzenie dokładnego projektu wykonawczego, wraz z opracowaniem technicznym, wizualizacjami, a także z różnymi rysunkami pomocniczymi. Warto przy tym wiedzieć, że to na tym etapie prac, klient ma możliwość zgłoszenia poprawek, a ważnym elementem zatwierdzenia projektu, są wspomniane cyfrowe opracowania 3D. Projekt końcowy, jest zaś bardzo obszerny i zawiera informacje m.in. na temat: rozmieszczenia sprzętów i stałych elementów, rozmieszczenia instalacji elektrycznej i instalacji wodno-kanalizacyjnej, układu materiałów wykończeniowych ściennych i podłogowych, sposobu wykorzystania okładzin ściennych oraz zabudowy gipsowo-kartonowej, czy też zabudowy kominka i mebli, w tym zabudowy kuchennej. W projekcie często uwzględnione są urządzenia AGD i RTV, wspomniane meble, a także najmniejsze dekoracje i kwiaty…

Etap III – wykończenie

Etapem trzecim są prace związane z realizacją projektu. Tutaj ważną rolą projektanta jest: nadzorowania ekipy remontowej, odbiór techniczny danych etapów prac, a także jeśli taka była umowa z klientami, wyszukanie dla nich dobrej firmy wykonawczej. O każdy szczegół zadba dla Was, między innymi Anna Wocial, która prowadzi pracownię Art By Ann Aranżacja Wnętrz. Razem z nią nie tylko uzyskasz piękne wnętrza, ale także optymalizacje budżetowe całego przedsięwzięcia. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas