Artykuł sponsorowany Marmur jako nowoczesna aranżacja wnętrza

Marmur jako nowoczesna aranżacja wnętrza

Marmur to bez wątpienia najbardziej ponadczasowy materiał używany w budownictwie. Ten przepiękny kamień stworzy niepowtarzalny klimat w każdym wnętrzu. Efektownie prezentuje się w łazience lub w kuchni jako blat. Sprawdźmy zatem, dlaczego marmur to materiał pasujący do każdego pomieszczenia oraz dlaczego jest tak chętnie używany. Zapraszamy do lektury!

Klasyka i elegancja

Trendy we wnętrzach zmieniają się nieustannie - każdego roku króluje inny kolor bądź różnorodne materiały wykończeniowe. Natomiast marmur to z pewnością klasyka gatunku. Ten kamień nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie ponadczasowy. Marmur był używany w budownictwie już od czasów starożytnych i tak zostało do dziś - dalej zachwyca, wprowadzając luksus i elegancję. Jednak nie tak łatwo go wkomponować do wnętrza. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zlecenie projektu wnętrz profesjonalistom, takim jak Baumaurt Katarzyna Bauman. Projektant Wnętrz wykona projekt dopasowany do naszych potrzeb i wymagań. Samodzielna aranżacja wnętrza nie zawsze jest dobrym pomysłem, szczególnie przy pracy z takim materiałem rzeźbiarskim jak marmur. Aby wyglądał dobrze, należy go odpowiednio zestawić z pozostałymi elementami wykończenia. Świetnie będzie prezentował się z czarnymi czy złotymi dodatkami.

Marmur w łazience, kuchni i salonie

Pamiętajmy, że nie zawsze marmur jest używany w swojej czystej postaci. Większość blatów kamiennych czy płyt stosowanych do wykończeń to imitacja marmuru. Dlatego często używa się kwarcu, który doskonale imituje marmur. Jest on również bardzo wytrzymały, dlatego nie musimy martwić się o jego trwałość i ewentualne odpryski. Natomiast w łazienkach zazwyczaj używa się płyt gresowych z imitacją marmuru. No i oczywiście kuchnia, gdzie imitacja tego pięknego kamienia króluje na blatach. Jest to bez wątpienia bardzo klasyczne i eleganckie rozwiązanie, jednak należy pamiętać o zachowaniu umiaru. Dlatego wykonanie profesjonalnego projektu będzie w tym wypadku niezbędne. Nie chcemy przecież, aby kuchnia wyglądała zbyt ciężko i przytłaczała nas tym dominującym motywem. Warto jest dopasować do takiego wnętrza jakieś inne dodatki, bardziej stonowane, co z pewnością stworzy niesamowity efekt. Przejdźmy teraz do salonu, gdzie możliwości jest naprawdę wiele. Motyw marmuru idealnie nada się na podłogę, ścianę czy może też pod telewizor. Przy dużych powierzchniach mamy większe pole manewru i możemy nieco bardziej puścić wodze fantazji (oczywiście po konsultacji z profesjonalistą). Natomiast w mniejszych pomieszczeniach lepiej zachować umiar i używać marmuru na niewielkich powierzchniach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter