Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę kupując traktor ogrodowy?

Na co zwrócić uwagę kupując traktor ogrodowy?

Traktor ogrodowy może znacznie usprawnić koszenie trawy na dużych powierzchniach. Choć jest sporo droższy od zwykłej kosiarki, to jego koszt zakupu zwraca się w formie oszczędności czasu i dużego komfortu pracy. Odpowiednio dobrany traktorek może całkowicie odmienić rytuał koszenia trawy! Na co zwracać uwagę kupując ogrodowy traktor?

Czym kierować się przy wyborze traktora ogrodowego?

Wybierając traktor ogrodowy, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów urządzenia, które wpływają na późniejszy komfort pracy. Warto przyjrzeć się m.in. mocy silnika, liczbie cylindrów, rodzaju noży, szerokości i wysokości koszenia, promieniowi skrętu, pojemności kosza, a także możliwości mulczowania. Traktorki ogrodowe Stiga z Krakowa proponują np. urządzenia do pracy na nierównym terenie, które mają zwiększoną moc silnika. Im wartość ta jest większa, tym wydajniejszej pracy od traktora można oczekiwać.

Liczba cylindrów wpływa z kolei na długość i jakość koszenia. Wyboisty teren o dużej powierzchni wymaga zastosowania traktorów dwucylindrowych. Precyzja koszenia wzrośnie również przy wyborze maszyn z większą ilością noży. Zwykle wystarczą dwa lub trzy. Dobrej jakości traktor powinien także mieć możliwość mulczowania – mielenia trawy zaraz po skoszeniu.

W jakich pracach pomoże traktor ogrodowy?

Wybierając odpowiedni traktor ogrodowy, można nie tylko skosić trawnik na posesji -traktory ogrodowe mogą służyć zarówno do pracy na małych, jak i większych powierzchniach. Dlatego koszenie nawet paru hektarów trawy z wysokiej jakości sprzętem nie będzie stanowić problemu. Żeby powierzchnia trawnika wyglądała estetycznie, warto dobrać odpowiedni typ kół traktora, ponieważ jego ciężar może powodować powstawanie kolein, a co za tym idzie – wpływać na wygląd trawnika. Maszyny mające wymienne elementy, można dodatkowo wykorzystać jako glebogryzarkę lub pług śnieżny. Takie urządzenia oferuje m.in. sklep Pracownie Zieleni Banach z Krakowa, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Gdzie kupić traktor ogrodowy?

Aby traktorek ogrodowy spełniał swoje zadnie, powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Warto wybierać sprawdzonych dealerów cenionych marek, takich jak Stihl czy Stiga. Fachowcy pomogą dobrać najlepszy i najbardziej odpowiedni sprzęt do pracy w ogrodzie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas