Artykuł sponsorowany Oryginalne metody odstraszania komarów

Oryginalne metody odstraszania komarów

Wraz z nadejściem ciepłej pory roku, zwykle wraca problem chmar komarów, które nie dosyć, że można je spotkać w przydomowym ogrodzie, to jeszcze znajdują sposoby, aby wejść do domu. Nie trzeba nikomu wyjaśniać, jakie to potrafi być uciążliwe. Ręczne polowania przy pomocy packi na muchy jest zawodne, bo nie każdy ma idealny wzrok i odpowiedni refleks. W jaki skuteczny sposób można pozbyć się komarów?

Urządzenia elektroniczne przeciw komarom

Najnowszym osiągnięciem nauki są elektroniczne odstraszacze owadów. Ich działanie polega na wysyłaniu odpowiednich dźwięków, które nie są miłe dla komarów, meszek i innych niechcianych insektów. Takie urządzenia można kupić w sklepach takich jak ALLNEO, gdzie w ofercie znaleźć można sporo rodzajów urządzeń elektrycznych i elektronicznych najróżniejszego przeznaczenia.

Tajemnica skuteczności elektronicznych odstraszaczy leży w fakcie, że urządzenia te emitują ultradźwięki podobne do tych, jakie wydają nietoperze podczas polowania. Wiadomo, że nietoperze zjadają komary i inne owady. Komary instynktownie omijają miejsca, gdzie rozlegają się te dźwięki, których częstotliwość sprawia, że nie są słyszalne dla ludzkiego ucha.

Ten sposób na komary jest całkowicie ekologiczny. Nie zmusza do wdychania chemicznych trujących substancji ani też wąchania najróżniejszych, dziwnych zapachów, którymi wcale nie musimy być urzeczeni.

Inne sposoby na plagę komarów

Zanim zdecydujemy się zakupić ultradźwiękowe odstraszacze na komary albo specjalne lampy owadobójcze UV, można pomóc sobie domowymi sposobami. Opierają się one głównie na stosowaniu zapachów, których komary nie lubią.

Do szczególnie znienawidzonych przez komary woni należy szereg olejków eterycznych takich, jak: olejek waniliowy, cytrynowy, cynamonowy, goździkowy czy też eukaliptusowy. Skuteczna jest również kamfora, waleriana, olejek herbaciany lub wyciąg z kwiatu pomarańczy. Warto wybrać kilka ulubionych zapachów i stworzyć dla siebie niepowtarzalny aerozol na te uciążliwe owady.

Tak się składa, że komary w okresie letnim potrafią zepsuć wieczór niejednemu sympatykowi ogródków kawiarnianych na wolnym powietrzu. Dlatego też niektórzy restauratorzy dopracowali się własnych sposobów na uzdrowienie sytuacji. Jednym z nich jest wsadzanie goździków w połówki pomarańczy, polewanie ich spirytusem i zapalanie. Oprócz braku komarów, dodatkowym atutem tego sposobu jest piękny zapach unoszący się wokoło.

Niestety żaden z tych sposobów nie daje stuprocentowej skuteczności. Zawsze znajdzie się jakiś zabłąkany owad, na którego zapach nie podziała.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas