Materiał Partnera Meble tapicerowane a skórzane – które wybrać?

Meble tapicerowane a skórzane – które wybrać?

Projektowanie salonu bądź zmiana jego wizerunku należą do wymagających zadań. Miejsce to pełni bowiem funkcję serca domu, w którym każdego wieczoru spotykają się najbliżsi i oglądając telewizję, odpoczywają wspólnie po kolejnym męczącym dniu. Salon jest więc pomieszczeniem, które oprócz przytulnego designu charakteryzować musi wygoda elementów użytych do jego wyposażenia.

Tkanina, skóra, a może ekoskóra?

Przed zakupem sofy i foteli do salonu przemyśleć należy pożądany sposób ich wykończenia – rynek oferuje bowiem przeróżne rozwiązania, które charakteryzują się zupełnie odmiennymi właściwościami i specyfikacją. Do najchętniej wybieranych typów mebli należą te wykonane przez profesjonalną firmę tapicerską. Największą zaletą takiej usługi jest szeroka gama tkanin i materiałów, z których możliwe jest wykonanie obicia. Plusem tego rozwiązania jest również niska cena idąca w parze z doskonałą jakością uzyskanego produktu. Tapicerowana sofa na wymiar wyróżnia się miękkością, wysoką przepuszczalnością powietrza, a także wytrzymałością. Problematyczne w przypadku tapicerki z tkaniny może być natomiast utrzymanie jej w czystości.

Wykończenie mebli do salonu wykonane zostać może również ze skóry naturalnej. Ten ekskluzywny materiał nadaje produktowi, który nim obito, niewątpliwie eleganckiego akcentu. Poza tym meble wykonane ze skóry naturalnej uważane są za najlepszą alternatywę dla alergików. Mimo wielu zalet wspomnianego materiału jego eksploatacja wiąże się z potrzebą odpowiedniej pielęgnacji obejmującej stosowanie specjalistycznych kosmetyków natłuszczających. Imitacją skóry może być ekoskóra, której cechą szczególną jest niska cena i efektowny wygląd. Takie rozwiązanie również poddawane zostać musi stałej konserwacji, poza tym meble z ekoskóry charakteryzują się niską odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Czym musi się wyróżniać dobra firma tapicerska?

Współpraca z firmą tapicerską ze względu na szerokie możliwości aranżacyjne płynące z tej metody może się okazać najlepszym rozwiązaniem podczas urządzania salonu. Jedną z wartych uwagi ofert są usługi świadczone przez firmę Mark-Tap. Zatrudnia ona wyłącznie wykwalifikowaną kadrę, a realizacja zleceń odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi i maszyn. Oprócz tego pracowników firmy cechuje indywidualne podejście do każdego z zadań. Skorzystanie z oferty fachowców wymienionej firmy tapicerskiej to gwarancja zadowolenia ze współpracy i uzyskanych w jej wyniku nowych mebli.

Opracowanie:

Usługi tapicerskie Mark-Tap Marek Głąb

Białopole , Kościuszki 39

  • tel. 663 386 220

Podziel się