Materiał Partnera Tapicerowanie i renowacja mebli w zakładzie tapicerskim

Tapicerowanie i renowacja mebli w zakładzie tapicerskim

Tapicerowanie jest jednocześnie rzemiosłem oraz gałęzią przemysłu. To proces, polegający na pokrywaniu i wyścielaniu wszelkiego typu tkaninami oraz skórą mebli, wnętrz pojazdów i siedzeń. Aktualnie  tapicerowanie cechuje się większą swobodą niż kiedyś oraz wieloma możliwościami. Często łączy się klasyczne materiały z nowoczesnymi zestawami wypoczynkowymi stare meble z nowymi obiciami. Dość świeżym, ale cieszącym się coraz większym zainteresowaniem jest pomysł na tapicerowanie ścian. Tego typu usługi oferuje Zakład Handlowo-Usługowy Adam Sobierajski z Krajewic.

Tapicerowanie mebli

Gdy wybierasz meble do domu czy mieszkania najpierw bierzesz pod uwagę ich wygląd, a dopiero potem sprawdzasz funkcjonalność. Rodzaj obicia  puf, foteli, sof czy narożników jest równie ważny jak komfort użytkowania. Ale nie chodzi tylko o sam materiał. By mebel wypoczynkowy był wygodny, musi mieć odpowiednie wypełnienie. To od ciebie zależy czy wolisz sprężyny czy piankę. Jeśli zależy ci na komforcie i trwałości wybierz meble na sprężynach bonell. Siedzisko będzie trwałe i nie zapadnie się, a dzięki temu i tapicerka pozostanie w dobrej kondycji. Jeśli chodzi o materiały obiciowe, jest ich szeroki wybór. W gabinetach i biurach idealnie sprawdzą się różnego rodzaju skóry (naturalne i ekologiczne). Tapicerka skórzana dodaje meblom jak i całemu wnętrzu elegancji i szyku. W salonie  i pokoju dziecięcym można postawić na tapicerkę tkaninową, która powoduje, iż meble stają się miękkie i przytulne, a dodatkowo ocieplą całe wnętrze. Kiedy masz małe dzieci najlepiej gdyby meble były obite mocnym materiałem odpornym na plamy i przetarcia, ale również łatwym w czyszczeniu. Tu doskonale sprawdzi się mikrofaza oraz szenile i żakardy. Do poszyć meblowych można także wykorzystać plusz, welur oraz len.

Renowacja antyków i innych mebli

Tapicer, oprócz wypełniania mebli odpowiednim komponentem i ubierania ich w materiał, może zajmować się też renowacją mebli. Jeśli posiadasz w spadku po dziadkach zestaw mebli do jadalni, który potrzebuje ręki profesjonalnego tapicera bądź dostałeś w spadku fotel okalany aksamitem, który jest dość mocno zniszczony, to zgłoś się do zakładu tapicerskiego, który zajmuje się renowacją antyków, tak jak warsztat z Krajewic. To renomowany zakład tapicerki, w którym precyzyjnie, przy pomocy specjalistycznych narzędzi i preparatów zostaną odnowione stare meble. Ale nie tylko. Meble dość nowe, ale zniszczone, które darzysz sentymentem lub po prostu nie chcesz się ich pozbyć, bo bardzo wygodne i funkcjonalne, również zostaną doprowadzone do takiego stanu, że będą wyglądały jak nowe. Tu możesz liczyć także na wymianę tapicerki w samochodzie, jak też odnowienie wnętrz starych aut.

Podziel się