Materiał Partnera Renowacja zabytkowego auta – pamiętaj o tapicerce

Renowacja zabytkowego auta – pamiętaj o tapicerce

Wydawać by się mogło, ze niektóre auta czasy swojej świetności mają już dawno za sobą i pozostało im tylko dojechać na złomowisko. Nic bardziej mylnego, gdyż istnieje wielu pasjonatów starych aut, a wiele modeli zasługuje na porządny remont i drugą szansę. Odrestaurowane zabytkowe auto może zachwycać. Zwykle taki remont rozpoczynany  jest od elementów mechanicznych – silnika, później przychodzi czas na karoserię i wiele innych drobiazgów. Wnętrzem wiele osób zajmuje się dopiero na sam koniec, jednak z pewnością nie warto o nim zapominać. Piękna, nowa tapicerka samochodowa, dopasowana do stylu auta, z pewnością pomoże zrobić jeszcze większe wrażenie, gdy gdziekolwiek zaparkujemy naszym wyjątkowym samochodem.

Jak wybrać warsztat tapicerski?

Jeśli chcemy mieć pewność, że same obicia foteli, jak i inne detale we wnętrzu naszego zabytkowego auta będą się pięknie prezentować musimy wybrać wysokiej jakości zakład tapicerski. Oferowane w takim miejscu usługi powinny być poparte portfolio i doświadczeniem, wówczas wiemy, że oddajemy nasze auto w dobre ręce i wyjedzie jeszcze piękniejsze niżeli zajechało. Wspaniałe jest to, że po profesjonalnej renowacji stare samochody wyglądają tak, jakby właśnie zjechały z linii produkcyjnej i miały przeżywać na nowo czasy swojej świetności.

Renowacja zabytkowych aut

Tapicerstwo samochodowe może obejmować całkowitą wymianę lub renowację – odnowienie. Wiele zależy tu od tego w jakim stanie było utrzymane wnętrze i cała tapicerka w momencie zakupu auta. Odnawianie tapicerki polega przede wszystkim na wyczyszczeniu i zaimpregnowaniu materiału. Dzięki temu będzie on z powodzeniem służył nam kolejne lata, tak jak wybrany  i odrestaurowany pojazd. Usługi tapicerskie to jednak nie tylko same siedzenia. W starszych autach również wewnętrzne części drzwi oraz deski rozdzielcze były wykańczane materiałami tekstylnymi. Jeśli więc zależy nam na osiągnięciu efektu retro, jak najbardziej zbliżonego do oryginalnej wersji danego auta, to te elementy również wymagają odpowiedniej oprawy.

Tapicerka to ważny element każdego auta. Może tworzyć jego unikalny charakter i wspaniały klimat wnętrza. Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie naszego nowego – starego auta to z pewnością powinniśmy postawić na doświadczonego i sprawdzonego tapicera, który w takim wnętrzu stworzy istne dzieło sztuki.

Opracowanie:

Zatla Tapicerstwo Samochodowe Krzysztof Dawszewski

Złocieniec , Bydgoska 14

Podziel się