Materiał Partnera Dlaczego warto poddać renowacji stare meble?

Dlaczego warto poddać renowacji stare meble?

Zdarza się, że w naszym rodzinnym domu korzysta się z mebli, które wiernie służyły nam przez dziesiątki lat. Bywa też tak, że urządzając nowe mieszkanie, szukamy niebanalnego wyposażenia, które doda wnętrzom stylu. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku meblom tego rodzaju przyda się renowacja. I mowa nie tylko o antykach, ale też o wyposażeniu, które wymaga gruntownego odświeżenia. Dlaczego warto skorzystać z usług tapicerskich?

 Czym jest renowacja mebli?

Renowacja jest procesem, który- jeszcze do niedawna- kojarzył się jedynie z odnawianiem antyków i innych zabytkowych przedmiotów, w tym mebli. Obecnie – mając na uwadze duże zapotrzebowanie ze strony rynku- zakłady tapicerskie oferują zmianę wyglądu nie tylko mebli wiekowych, ale też nowoczesnych. Pozwala to lepiej dopasować wyposażenie do aranżacji danego wnętrza czy też odróżnić je od modeli, które są powszechnie dostępne w sklepach meblowych. Utalentowany tapicer jest w stanie ze starego fotela uczynić mebel, obok którego ciężko będzie przejść obojętnie. Jak informuje pan Marcin Kubicki, który od lat świadczy usługi tapicerskie na najwyższym poziomie- renowacja to nie tylko poprawa wyglądu danego mebla. Ma ona również na celu przywrócenie dawnej funkcjonalności konkretnego sprzętu. Cały proces obejmuje zazwyczaj nie tylko wymianę tkaniny tapicerskiej, ale też naprawę konstrukcji bądź jej usprawnienie.

Kto powinien zdecydować się na renowację mebli?

Renowacja mebli to doskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która w sposób sentymentalny związana jest z wyposażeniem własnego domu. Bardzo często korzystają z niego również wszyscy ci, którzy posiadają bardzo wysublimowany gust estetyczny i trudno znaleźć im odpowiednie meble w popularnych salonach. Meble poddane renowacji zachwycają niecodziennym wyglądem, cechują się ogromną wytrzymałością i sprawiają, że pomieszczenie nabiera wyjątkowego charakteru. Do tapicera można oddać również wyposażenie, które z jakichś powodów uległo zniszczeniu – tapicerka została poplamiona winem czy uszkodzona przez kocie pazury. Taka usługa wiąże się zazwyczaj z niższym kosztem niż wymiana mebli na nowe. Dzięki interwencji specjalisty, sprzęty mogą wyglądać jakby dopiero co zostały przywiezione ze sklepu.

Ile kosztuje renowacja mebli?

Ciężko jednoznacznie określić zakres cen usług tapicerskich. Ostateczny koszt zależy od rodzaju mebli, stopnia skomplikowania naprawy oraz materiałów, które zostaną użyte w jej trakcie. Większość tapicerów ustala opłatę indywidualnie do każdego przypadku, po uprzednim zbadaniu stanu technicznego danego mebla.

Opracowanie:

Podziel się