Artykuł sponsorowany Kim jest i co robi architekt wnętrz

Kim jest i co robi architekt wnętrz

Przy wykańczaniu różnych przestrzeni użytkowych (takich jak mieszkania, domy czy biura) można zająć się ich urządzaniem na własną rękę, ale istnieje też możliwość powierzenia tego zadania specjalistom. Wśród ludzi panuje przeświadczenie, że zatrudnienie architekta wnętrz to fanaberia, którą mogą zainteresować się jedynie zapracowani, bogaci czy niezdecydowani. Nic bardziej mylnego! Sprawdź, kiedy warto jest skorzystać z usług architekta wnętrz?

Czym jest architektura wnętrz

Pytając dowolnej osoby na ulicy, czym zajmuje się architekt wnętrz, otrzymamy raczej ogólnikową i zamgloną odpowiedź, która tak naprawdę nic konkretnego nam nie powie. Wielu ludzi uważa, że jego zadaniem jest narzucanie klientowi swojego osobistego stylu czy, co brzmi zabawnie, dobieranie zasłon pod kolor ścian. Jednak wykwalifikowani architekci wnętrz (jak np. pani Patrycja Kościółek z Międzyrzecza) mają wiedzę i zasoby, które są niezbędne, by przekuć wizję klienta w rzeczywistość, zapewniając przy tym wnętrzu jak największą funkcjonalność. To właśnie na tym skupia się dziedzina nazywana architekturą wnętrz.

Podczas projektowania wnętrza architekt musi najpierw poddać kompleksowej analizie gusta i wyobrażenia klienta o danej przestrzeni oraz uwarunkowania, jakimi charakteryzuje się sama przestrzeń. Następnie próbując pogodzić te dwa czynniki tworzy projekt, który ma pogodzić oczekiwania klienta z estetyką i funkcjonalnością, dzięki czemu będzie można uzyskać idealną przestrzeń do życia, pracy czy prowadzenia biznesu.

Kiedy warto skorzystać z usług architekta wnętrz

Choć nie myśli się o tym zbyt często, to w kupionym mieszkaniu tak naprawdę spędzi się co najmniej kilkanaście lat swojego życia. Byłoby warto, by przestrzeń, w której żyjemy, była zaprojektowana tak, że korzystanie z niej będzie wygodne, a jej wygląd zaraz się nam nie znudzi. Właśnie w tym momencie warto zatrudnić architekta do aranżacji naszych wnętrz. Szczególnie jeśli mieszkanie jest jeszcze w stanie deweloperskim, gdyż jest to idealne „płótno” dla architekta, choć i mieszkania z rynku wtórnego nie są dla niego wyzwanie. Współpraca z doświadczonym architektem zagwarantuje nam, że wnętrze spełni nasze oczekiwania.

Kiedy zakładamy biuro, pomoc architekta wnętrz może okazać się zbawienna. W aranżacji najważniejsza jest funkcjonalność przestrzeni tak, by praca i komunikacja między pracownikami postępowała bez żadnych problemów. W tym celu odpowiednie ustawienie jest czymś praktycznie kluczowym. Samemu można próbować z lepszym lub gorszym skutkiem, ale najlepszym pomysłem jest powierzenie tego zadania profesjonaliście.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas