Artykuł sponsorowany Jak stworzyć styl minimalistyczny we wnętrzach mieszkalnych?

Jak stworzyć styl minimalistyczny we wnętrzach mieszkalnych?

Nowoczesny design miał być z założenia przeciwieństwem poprzednich stylów projektowych, które wykorzystywały ciężkie tekstury, rzeźby i odcienie drewna, we wnętrzach mieszkalnych. Z tego względu większość elementów o nowoczesnym designie, od mebli po kształt pomieszczeń, zawiera czyste, proste linie bez dodatkowych szczegółów. Sprawdźmy, co definiuje styl modernistyczny i jak wprowadzić go do wnętrz.

Dodatki do wnętrz – metalowe akcesoria

Chrom i stal nierdzewna stanowią dużą część nowoczesnego wzornictwa. Pozbycie się tradycyjnych metalowych detali (takich jak kute żelazo) otwiera drzwi dla czystych, wypolerowanych metali, które mogą być użyte jako zamienniki cięższych form. Często zdarza się, że chrom lub stal nierdzewna są częściami mebli – nogami stołu lub odsłoniętymi fragmentami ramy krzesła. Chrom jest szeroko stosowany w całym domu w formie akcesoriów meblowych tj. baterie, klamki, uchwyty szafki, lampy i balustrady. Wariant polerowany ma bardzo wysoki połysk i lekko niebieski odcień, który sprawia, że ​​wydaje się bardzo zimny, co pomaga mu dobrze wpasować się w misję nowoczesnego designu polegającą na odejściu od starszych, bardziej „żywych” stylów.

Minimalizm w nowoczesnym designie

Głównym mottem stylu minimalistycznego jest „mniej znaczy więcej”, co oznacza, że wnętrza są wolne od zbędnych szczegółów, takich jak kolumny, listwy czy monumentalne wykończenia szafek. Niewskazane jest również nadmierne użycie koloru lub użycie tekstyliów (chyba że dla uzyskania kontrastu). Minimalistyczny projekt, zaproponowany przez Pracownię Projektową Barak Barbara Klimek, można uznać za oszczędny, ale w rzeczywistości potrzeba dużo planowania, aby upewnić się, że to, co znajduje się w domu, jest absolutnie niezbędne. Minimalistyczne domy są często znacznie wygodniejsze, niż mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę pełną funkcjonalizację użytkowanej przestrzeni.

Odważne kolory akcentujące – projekty wnętrz

Większość domów urządzonych w nowoczesnym stylu wykorzystuje wyłącznie neutralne kolory i odcienie czerni i bieli. Odważne podstawowe kolory są używane jako akcenty, aby pomóc przełamać neutralne barwy i zapewnić punkty centralne. Biorąc pod uwagę ich intensywność, muszą być dawkowane oszczędnie i nigdy w charakterze barwy dominującej. Pamiętajmy, że minimalizm w projektowaniu wnętrz kojarzy się zasadniczo z nowoczesnym myśleniem, dlatego nowoczesne aranżacje należy traktować jako spektrum stylów, a nie jeden, definiujący styl. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas