Artykuł sponsorowany Jakie znaczenie mają dekoracje w aranżacji wnętrz?

Jakie znaczenie mają dekoracje w aranżacji wnętrz?

Urządzając nowe mieszkanie, nie możemy zapomnieć o dekoracjach. Nawet minimalistyczne wnętrze potrzebuje ozdób, by nie wydawało się surowe i nieprzyjazne. Na wybór dekoracji ma wpływ wiele rzeczy, w tym to, jaki rozmiar ma pomieszczenie, jak jest urządzone oraz nasze osobiste upodobania w zakresie estetyki. Zastanówmy się, dlaczego lubimy otaczać się ozdobami i jak może wpłynąć to na wystrój domu.

Przytulne wnętrze

Tak naprawdę, do komfortowego życia nie potrzeba nam wiele. Meble, jedzenie, przedmioty codziennego użytku – to ich funkcjonalność sprawia, że nasze mieszkanie jest wygodne. Dekoracje do domu nie mają żadnej innej wartości poza estetyczną, dlaczego więc tak chętnie ustawiamy je na półkach i stolikach? Popularność sklepów oferujących ozdoby, takich jak D&D, rośnie z każdym dniem, a to znaczy, że coraz chętniej sięgamy po mniej tradycyjne ornamenty. Dlaczego najpopularniejszymi prezentami dawanymi z okazji przeprowadzki są rośliny doniczkowe? Nawet jeśli w mieszkaniu tylko one są dekoracją, to często znajdują się w ozdobnych doniczkach.

Odpowiedź jest prosta. Meble i narzędzia to jednak za mało. Potrzebujemy sprawić, by nasze mieszkanie wyrażało charakter jego mieszkańców, a to najłatwiej osiągnąć poprzez właściwie dobrane ozdoby. Lubimy także otaczać się przedmiotami pięknymi, cieszącymi oko. Ceramiczne i drewniane figurki to swoista namiastka muzealnych rzeźb.

Nie da się też ukryć, że to dopiero detale sprawiają, że wnętrze domu jest przytulne. Świeczki zapachowe, tak chętnie ustawiane w świecznikach, kojarzą nam się z jesiennym wieczorem spędzanym w gronie najbliższych. Nawet mieszkanie w stylu industrialnym czy minimalistycznym potrzebuje dekoracji, by mogło stać się domem, a nie tylko miejscem do życia.

Odbicie osobowości

Po wnętrzu domu można poznać charakter jego mieszkańców. To niewątpliwa prawda, zwłaszcza że współcześnie stawia się właśnie na indywidualizm. Próbujemy przejawiać go na różne sposoby – przede wszystkim w ubiorze i uczesaniu, ale też w doborze ozdób do domu.

Liczne ramki na zdjęcia znajdziemy w domu licznej rodziny lub kogoś, kto wysoko ceni rodzinę i przyjaciół. Osoby z zainteresowaniami w kierunku sztuki niekiedy same tworzą kreatywne dekoracje w postaci świeczników czy wazonów wykonanych ze starych słoików, czy szklanych butelek.

Naszymi upodobaniami kierujemy się, wybierając zarówno krzesła lub łózko, jak i ozdoby do domu. Szukamy wzorów, przedmiotów, kolorów, które w pełni odzwierciedlą nasz styl. Ponadto, o ile pewne decyzje w kwestii urządzenia mieszkania dyktowane są praktycznością, o tyle w przypadku dekoracji nie musimy się ograniczać i nadać naszej przestrzeni niepowtarzalny, całkowicie nasz charakter.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas