Artykuł sponsorowany Dlaczego aranżację wnętrza warto powierzyć profesjonaliście?

Dlaczego aranżację wnętrza warto powierzyć profesjonaliście?

Mieszkanie powinno być naszym bezpiecznym miejscem, w którym czujemy się dobrze. Często na długo przed wprowadzeniem się do niego snujemy plany co do jego wystroju i kolorów. Ale czasem jest też w życiu tak, że przestrzeń, którą dysponujemy, nie do końca odpowiada naszym wyobrażeniom lub jest trudna do urządzenia. A może mamy pomysły, ale nie potrafimy wprowadzić ich w życie? Z każdym z tych problemów pomoże nam projektant wnętrz.

Kiedy zaangażować projektanta wnętrz?

Sklepy z materiałami budowlanymi, meblami i wyposażeniem domu czy elementami dekoracyjnymi niemal toną w bogatych ofertach rozmaitych producentów. Tak szeroki wybór paradoksalnie to dla wielu osób duży problem – bez trudu znajdziemy to, czego szukamy, ale rzecz ta będzie dostępna w wielu formach, kolorach czy rozmiarach. A jeśli nie wiemy, czego chcemy i liczymy na inspirację ze strony oferowanych produktów? Tu wybór może być jeszcze trudniejszy. Często też, choć mamy wyobrażenia lub marzenia dotyczące tego, jak nasze idealne mieszkanie czy dom powinny wyglądać, nie mamy pojęcia, jak te plany zrealizować.

Projektowanie wnętrz to działanie na pograniczu sztuki i budownictwa. Wymaga od projektanta nie tylko praktycznego podejścia, ale również zmysłu artystycznego, dzięki któremu aranżacja nie będzie wyłącznie funkcjonalna, ale również efektowna i estetyczna. Znaczenie ma tu między innymi dobór materiałów, kolorów i wzorów, a także umiejętność ich zrównoważenia. Projektant jest w stanie zrealizować naszą wizję oraz doradzić w pewnych kwestiach, jeśli nie jesteśmy ich pewni. Zasady współpracy mogą być różne i powinniśmy omawiać je z wybraną pracownią architektury wnętrz indywidualnie. Firma BK-Art Projektowanie Wnętrz oferuje swoim klientom trzy warianty współpracy, które obejmują doradztwo projektowe, projekt aranżacyjny i kompleksowy projekt wnętrza.

Przebieg współpracy z projektantem

Dokładny przebieg współpracy z projektantem wnętrz zależy od ustalonego stopnia zaangażowania projektanta. Możemy wskazać jednak kolejne etapy współpracy, które zawsze będą obecne. Są to:

  1. Spotkanie z klientem, na którym omawiane są warunki współpracy, oczekiwania i potrzeby.
  2. Spotkanie w miejscu inwestycji – wykonanie pomiarów i dokumentacji fotograficznej, przedstawienie harmonogramu prac i ceny.
  3. Praca twórcza – przedstawienie możliwości dalszych działań stworzonych na podstawie wstępnych rozmów z klientem.
  4. Wizualizacja – stworzenie projektu 3D i wybranych zdjęć planowanej aranżacji wnętrza.
  5. Przekazanie projektu – w wersji papierowej i elektronicznej, wraz z dokumentacją techniczną, kosztorysem oraz lista zakupową.

W zależności od wybranych przez nas zasad współpracy projektant może jedynie zaproponować zmiany przedstawiające wizję estetyczną, materiałową i kolorystyczną bez ingerencji w rozkład pomieszczeń albo też kompleksowy projekt wnętrza obejmujący wszystkie jego aspekty – od projektu oświetlenia po zestawienie zabudowy stolarskiej z wytycznymi dla stolarza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas