Artykuł sponsorowany Jakie jest zastosowanie gipsowych paneli ściennych 3D?

Jakie jest zastosowanie gipsowych paneli ściennych 3D?

Gipsowe panele 3D stają się coraz bardziej popularne. Nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru dzięki swojej trójwymiarowości, a przy tym są proste w montażu. Ponadto są wytrzymałe, ognioodporne i przyjazne środowisku. Spośród setek wzorów, każdy znajdzie coś, co doskonale wpisze się w jego indywidualne gusta. Gdzie stosuje się gipsowe panele dekoracyjne?

Pasują niemal do każdego wnętrza

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się cyklicznie. Dekoracja ścian za pomocą gipsowych paneli 3D to hit ostatnich sezonów. Sprawdzą się świetnie w salonie, przedpokoju, sypialni czy pokoju dziecięcym. Dodadzą klasy wnętrzom utrzymanym zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Gipsowe panele występują w wielu wzorach. Do najpopularniejszych należą modele geometryczne, delikatne kompozycje w stylu skandynawskim i panele ścienne typu „puzzle”. Te ostatnie z powodzeniem można wykorzystać w pokoju dla dziecka. Po montażu można je pomalować na dowolny kolor, co jeszcze bardziej uatrakcyjni wnętrze. Gipsowe panele 3D mogą imitować także inne materiały takie jak cegła czy kamień. Dobrze dobrany wzór optycznie powiększy pomieszczenie, a także sprawi, że będzie wyglądało ciekawie.  Gipsowe panele dekoracyjne mają wiele zalet. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, pozwalają ścianie oddychać i cechują się długą żywotnością. Ponadto łatwo je zdemontować, nie niszcząc przy tym tynku.

Jak przygotować ścianę?

Ścianę, którą chcemy przyozdobić panelami 3D należy wcześniej odpowiednio przygotować. Powierzchni musi być dokładnie oczyszczona i zagruntowana. Przed montażem panele należy wymierzyć oraz zaplanować ich ułożenie. Do instalacji używa się klejów gipsowych lub montażowych. Zdarza się, że producenci ściennych paneli 3D rekomendują konkretny produkt. Jak informuje ekspert z firmy Home Art- prawidłowo zamontowana dekoracja nie powinna odklejać się od ściany ani zmieniać swojego położenia. Aby mieć pewność, że tak właśnie będzie należy skorzystać z usług sprawdzonego przedsiębiorstwa remontowo- budowlanego. Home Art., oprócz sprzedaży paneli dekoracyjnych, zajmuje się także ich fachowym montażem. Samodzielna instalacja – szczególnie w przypadku braku doświadczenia- może być trudna i ryzykowna.

Jak pielęgnować panele ścienne?

Na panelach gromadzi się kurz. Należy regularnie czyścić je miotełką, odkurzaczem z włochatą końcówką lub wilgotną szmatką. Panele pomalowane zwykłą farbą, wymagają nieco więcej zainteresowania. Przy ich czyszczeniu należy zwrócić uwagę, by nie naruszyć warstwy kolorystycznej. Nie trzeba przejmować się tym tak bardzo, jeśli użyta farba była zmywalna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter