Artykuł sponsorowany Czy rozbite lustro da się naprawić?

Czy rozbite lustro da się naprawić?

Rozbite lustro oznacza nie tylko groźbę siedmiu lat nieszczęść. To także często nieodżałowana strata, jeśli było ważne dla właściciela lub miało nieprzeciętne walory wizualne. Aby je uszkodzić, wystarczy chwila nieostrożności – upadek z nawet niewielkiej wysokość powoduje, że rozbija się ono na mniejsze kawałki. Takie lustro można oczywiście wymienić, ale warto wcześniej postarać się je naprawić.

Rozbite lustro – czy można je jeszcze naprawić?

Lustra powstają ze specjalnego rodzaju szkła oraz srebrzonej powłoki. Dzięki temu doskonale odbijają światło, ale ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia – są kruche i niezwykle podatne na stłuczenia.

Jeśli zbiłeś lustro, nie załamuj rąk. Możesz spróbować je naprawić w domowych warunkach. Będziesz potrzebował do tego folii stabilizującej i utwardzającej, kleju żywicznego oraz strzykawki – możesz też kupić gotowy zestaw naprawczy. Oprócz tego przygotuj żyletkę oraz preparat do czyszczenia szkła, a następnie:

  • usuń z powierzchni lustra zabrudzenia przy pomocy środka czyszczącego
  • na pęknięcie ostrożnie przyklej folię stabilizującą i dokładnie wygładź ją palcami
  • przy pomocy strzykawki powoli zaaplikuj żywicę pod folię w miejsce pęknięcia
  • ściągnij folię stabilizującą
  • na pęknięcie nałóż folię utwardzającą i odczekaj, aż wypełnienie szczeliny się utwardzi (dokładny czas utwardzania będzie podany na opakowaniu żywicy)
  • następnie zdejmij folię, a wykorzystując żyletkę, usuń nadmiar utwardzonej żywicy.

Metoda ta jest skuteczna i nieskomplikowana, jednak nie sprawdzi się każdym przypadku.

Kiedy nie ma możliwości, aby naprawić rozbite lustro?

W domowych warunkach naprawisz małe lustro, które pękło lub rozbiło się tylko na kilka kawałków. W przypadku większych zwierciadeł sytuacja wygląda gorzej.

Z pomocą przychodzą wtedy fachowcy, którzy sięgają po profesjonalne metody naprawy – usługi takie świadczą między innymi specjaliści z firmy DOMBUDEX z Częstochowy. Oceniają oni, czy uszkodzone lustro jest w takim stanie, że można je zreperować. Niekiedy okazuje się, że zwierciadło zostało rozbite na zbyt wiele kawałków – nie ma wtedy możliwości, aby połączyć je ze sobą i przywrócić tafli pierwotny wygląd.

Wtedy jedyną alternatywą jest wymiana lustra. Fachowcy usuwają z ramy resztki uszkodzonego szkła i starannie montują nowe zwierciadło. Skorzystanie z profesjonalnych usług szklarskich jest konieczne w przypadku dużych tafli szkła – lustro zostaje starannie przycięte na pożądany wymiar. Gwarantuje to trwałe, solidne przymocowanie szklanej płaszczyzny do ramy, co zapobiegnie jego wypadnięciu, a w konsekwencji ponownemu zniszczeniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas