Artykuł sponsorowany Zalety sufitów napinanych

Zalety sufitów napinanych

W ostatnich latach we wnętrzarstwie prawdziwym hitem stały się sufity podwieszane. Można je stosować niemalże w każdym pomieszczeniu, które staje się dzięki nim optycznie większe i piękniejsze. Czy istnieją jednak jeszcze lepsze technologie wykończeniowe? Odpowiedź brzmi tak. Coraz chętniej inwestorzy stosują alternatywne rozwiązanie – sufity napinane. Poznaj ich zalety.

Idealnie gładka powierzchnia sufitu

Sufity napinane stały się silnym konkurentem dla sufitów podwieszanych, które tworzone są z płyt kartonowo gipsowych, a także dla regipsów. Przede wszystkim wyróżniają się swoją estetyką. Są one idealnie gładkie i równie, przypominając taflę lustra. Świetnie przy tym maskują niedoskonałości starego stropu, pęknięcia sufitu oraz inne jego defekty. Podkreślić przy tym warto, że sufity napinane są niesamowicie lekkie. Tworzone są ze specjalnych materiałów (folie PCV i membrany winylowe), które nagrzewane są, a następnie rozciągane i mocowane.

Estetyka na najwyższym poziomie

Estetyka sufitów napinanych potrafi zachwycić każdego. Specjalne folie, które są montowane na wysokości, idealnie dopasowują się do kształtu pomieszczenia. Mogą przybierać geometryczne kształty. Stosuje się zarówno materiały matowe, jak i metaliczne oraz lustrzane. Sufity napinane tworzone są również w wersjach 3D z grafikami przedstawiającymi rozgwieżdżone niebo, korony drzew, chmury czy abstrakcyjne mieszaniny wielu barw.

Często montuje się nad nimi systemy oświetleniowe ledowe np. w postaci taśm, tworzących niepowtarzalne iluminacje. Sufit napinany inaczej może wyglądać w dzień a inaczej po zmierzchu. Dzięki kontrolowaniu barw świateł dowolnie można zarządzać ich estetyką. Warto przy tym wiedzieć, że sufity napinane nie muszą być ułożone w jednym poziomie. Mogą być między innymi pofalowane.

Niebywała wytrzymałość

Sufity napinane są dzisiaj popularyzowane nie tylko ze względów estetycznych, ale także dzięki swoim unikalnym własnościom technicznym. Odporne są na uszkodzenia mechaniczne, nie osiada na nich kurz oraz wytrzymują bez odkształceń wiele lat. Stosowany materiał nie starzeje się i jest ognioodporny. Wspomnieć należy o hydrofobowości, dzięki której można sufity napinane stosować w kuchniach, łazienkach, a nawet na basenach krytych. Dodatkowo dobrze przygotowane konstrukcje kryją instalacje montowane pod sufitami, co pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni m.in. biur.

Uniwersalne zastosowanie

Technologia napinanych sufitów pozwala stosować je niemalże w każdym wnętrzu. Takie firmy wykonawcze jak ANS ANDREI CHARNEHA tworzą je w restauracjach, barach, urzędach, galeriach handlowych, biurach, domach oraz mieszkaniach. Pasują one do stylu skandynawskiego, eleganckiego, industrialnego, klasycznego, awangardowego czy do retro porządków. Ważne jest jednak ich zaprojektowanie, aby były spójne z resztą otoczenia. Piękne są zarówno wymyśle aranżacje, jak i te minimalistyczne. Prawdziwym hitem są sufity satynowe w barwie czerni.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas