Artykuł sponsorowany Jakie są zalety sufitów podwieszanych?

Jakie są zalety sufitów podwieszanych?

Montaż sufitu podwieszanego sprawdzi się w mieszkaniach o wysokich sufitach. Wysokie mieszkania, chociaż ładnie wyglądają i wyglądają na większe, mogą być niewygodne w użytkowaniu. Problemem może być nierównomierne rozprowadzenie ciepła – ciepło ucieka do góry. Sufit podwieszany prezentuje się równie estetycznie, poza tym jest bardziej funkcjonalny.

Główne korzyści wynikające z montażu sufitu podwieszonego

Sufit podwieszany to szereg korzyści dla mieszkania. Duży wpływ na jego walory estetyczne ma możliwość zainstalowania oświetlenia punktowego czy ledowego dającego niesamowite efekty. Odłóżmy jednak na bok zalety estetyczne i sprawdźmy jakie korzyści funkcjonalne zapewnia montaż sufitu podwieszanego:

  • wyciszenie
  • zasłonięcie przewodów instalacyjnych
  • możliwość rozplanowania na nowo punktów świetlnych
  • obniżenie rachunków
  • zasłonięcie krzywych sufitów

Montaż sufitu podwieszanego - praktyczne zalety

Sufit podwieszany redukuje pogłos – jest to przydatne zwłaszcza w łazience, gdzie dźwięki szczególnie się niosą, jednak i w innych pomieszczeniach będzie to korzystna funkcja. Obniżenie rachunków za ogrzewanie również ma niemałe znaczenie. Im niższy sufit tym lepiej ciepło będzie rozprowadzone po pomieszczeniach – nie będzie uciekać do góry. Dzięki temu nie będziemy musieli podkręcać grzejników zimą, żeby się ogrzać. Ekspert z firmy Okbud podpowiada, aby pustą przestrzeń powstałą między sufitem podwieszanym a tym oryginalnym, wypełnić materiałem izolacyjnym. Uzyskamy wtedy jeszcze lepszy efekt obniżenia rachunków.

Montaż sufitu podwieszanego pozwala na zasłonięcie nieestetycznego, krzywego sufitu – jeżeli mamy z takim do czynienia. Podobnie jest w przypadku instalacji elektrycznych – jeżeli chcemy poprowadzić je sufitem (co jest jedną z polecanych metod) – idealnie do ukrycia kabli nada się sufit podwieszany. W takim suficie można ukryć instalację oświetleniową, wentylacyjną i inne.

Możliwość rozmieszczenia punktów oświetleniowych na nowo również jest istotna – po pierwsze, jeżeli jesteśmy niezadowoleni z dotychczasowego rozmieszczenia świateł w mieszkaniu, możemy to zmienić. Po drugie – światło „wpuszczone w sufit” to piękny efekt oświetleniowy w mieszkaniu – do wyboru mamy między innymi: punkty oświetleniowe (praktyczne oświetlenie na co dzień), podświetlenie liniowe (nadające niezwykły klimat).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas