Artykuł sponsorowany Czym jest sufit napinany?

Czym jest sufit napinany?

Sufit napinany jest to elastyczny materiał rozciągnięty na specjalnej konstrukcji metalowej. Tkanina stosowana do wykonania sufitu jest ognioodporna i wodoodporna, a jej atutem jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Sufit może być wykonany w połysku, macie lub satynie, a dodatkowo istnieje możliwość nadruku tkaniny dowolną grafiką.

Jak powstaje sufit napinany?

Sufit napinany jest precyzyjnie dostosowywany do wnętrza i krzywizn pomieszczeń. Najpierw wykonuje się dokładne pomiary sufitu, ścian, podłogi i przekątnych pokoju, a następnie producent sufitów przygotowuje projekt, na podstawie którego produkowana jest tkanina. Materiał na sufit może być wykonany z poliestru lub folii PCV, na której można nadrukować dowolną grafikę.

Wykonawcy sufitów napinanych z firmy Hurst podkreślają, że montaż sufitu z elastycznego materiału nie wymaga naprawiania powierzchni i wykonywania brudnych prac tynkarskich. Wszystko to sprawia, że czas realizacji zlecenia jest krótki, a prace nie są uciążliwe.

Zalety sufitu napinanego

Nowoczesne sufity napinane mogą być montowane i demontowane w zależności od potrzeb, bez konieczności produkcji nowej tkaniny. Jest to ogromna zaleta w przypadku konieczności przeprowadzania prac remontowych. Niekończące się możliwości aranżacji są szczególnie mocno doceniane przez dekoratorów wnętrz, a dokładne ukrycie instalacji pod tkaniną podnosi estetykę wnętrza. Powierzchnię sufitu można odkurzać, a w razie potrzeby materiał można zdjąć i wyczyścić. Niektóre typy tkanin stosowane na sufitach odznaczają się odpornością na rozwój pleśni i grzybów.

Wady sufitu napinanego

Sufit z tkaniny nie powinien być montowany w pomieszczeniach, w których występują duże ruchy powietrza, ponieważ powodują jego drgania. Oprócz tego materiał może ulec rozciągnięciu pod wpływem swojego ciężaru, a dodatkowo istnieje ryzyko rozerwania tkaniny.

Czy warto montować sufit napinany?

Sufit z tkaniny pozwala w dowolny sposób wykończyć wnętrza, a możliwość ukrycia pod tkaniną niedoskonałości ścian rekompensują ewentualne wady produktu. Montaż sufitu napinanego jest zdecydowanie prostszy niż remont mieszkania, a dodatkowo nie ma konieczności wynoszenia mebli i wyposażenia. Prace montażowe są czyste i nie generują pyłów charakterystycznych dla robót tynkarskich. Sufit z tkaniny polecany jest także do pomieszczeń z wysokim sufitem, typowym dla starego budownictwa, a także w pomieszczeniach, w których znajdują się trudne do ukrycia skosy. Sufit z poliestru pozwala na wykończenie wnętrza w modnym, minimalistycznym stylu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas