Artykuł sponsorowany Zakład górniczy „Kamyczek” – sprawdzony dostawca otoczaków

Zakład górniczy „Kamyczek” – sprawdzony dostawca otoczaków

Otoczaki to kamienie trwałe, bardzo estetyczne i niedrogie. Projektanci terenów zielonych coraz chętniej wykorzystują je w aranżacji przydomowych ogrodów, skwerów i parków. Otoczaki to nic innego jak fragmenty wapienia, dolomitu, granitu czy bazaltu. Ich nazwa wywodzi się od obłego kształtu, który uzyskują w wyniku długotrwałego obmywania wodą i ocierania się o siebie. Obecnie charakterystyczny kształt otoczaków można uzyskać także w wyniku obróbki mechanicznej. Znajdziemy je w ofercie zakładu górniczego „Kamyczek”.

Co można stworzyć z otoczaków?

Z racji tego, że otoczaki występują w różnych wielkościach i wariantach kolorystycznych, inwestor ma bardzo duże pole do popisu. Jak już wspomniano, kruszywo to stosuje się głównie w ogrodach i w przestrzeni publicznej. Kamienie mogą posłużyć do utwardzenia przydomowych alejek, podjazdu czy patio. Doskonale sprawdzą się jako materiał do wyścielenia rabatek, budowy skalniaków i ogrodów japońskich.

Jak informuje przedstawiciel z firmy Kamyczek – z otoczaków powstają również piękne elementy małej architektury ogrodowej – fontanny i oczka wodne. Kruszywo to doskonale nada się do budowy ogrodzeń metodą bezspoinową. Polega ona na umieszczeniu otoczaków w konstrukcji siatkowej. Taki murek prezentuje się bardzo ciekawie i naturalnie wpisuje się w krajobraz. W dodatku nie wymaga żadnej konserwacji.

Ile kosztują otoczaki?

Koszt zakupu kamieni ozdobnych do ogrodu uzależniony jest od wielkości kruszywa oraz samego zamówienia. W popularnych marketach budowlanych kilogram otoczaków o gradacji 20-44 mm może kosztować nawet 60 zł. To sporo, zwłaszcza jeśli potrzebujemy kilkunastu kilogramów otoczaków do realizacji wybranego projektu. Dlatego też warto kupować kruszywo bezpośrednio od producenta.

Zakład górniczy „Kamyczek” oferuje atrakcyjne ceny oraz dostawę zamówienia pod wskazany adres. To duże udogodnienie dla klientów, którzy nie dysponują odpowiednim pojazdem do transportu kruszywa. W ofercie przedsiębiorstwa dostępne są nie tylko otoczaki. W sprzedaży jest jeszcze żwir, piasek, kamień pokruszony oraz mieszanka drogowa. Pracownicy firmy mogą również przygotować zamówienie na podstawie indywidualnego zapotrzebowania klienta.

Czy otoczaki trzeba impregnować?

Otoczaki są z natury odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Jednak impregnacja tego kruszywa nie jest błędem. Zwykle poddaje się temu procesowi otoczaki białe, które muszą jak najdłużej zachować swoje walory dekoracyjne. Impregnat chroni kamień przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń w jego strukturę. Zabezpiecza przed zmianą koloru, rozwojem glonów i ułatwia czyszczenie kruszywa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas