Artykuł sponsorowany Pracownik Romano radzi: jakie kruszywa wybrać pod kostkę brukową?

Pracownik Romano radzi: jakie kruszywa wybrać pod kostkę brukową?

Staranne wykonanie podbudowy pod kostkę brukową to gwarancja stabilności i wytrzymałości nawierzchni. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu stabilnego podłoża, sięgnij po kruszywa naturalne lub sztuczne od sprawdzonego producenta. Sprawdź, jakie materiały sypkie najlepiej sprawdzą się pod podbudówkę i co na ten temat mówi specjalista z firmy transportowej Romano.

Materiały sypkie – inwestycje budowlane

Kruszywa to materiały sypkie dostępne w różnych frakcjach (granulacjach), które znajdują szerokie zastosowanie w branży budowlanej i drogownictwie. Ich unikalne właściwości sprawiają, że są nieodzownym składnikiem nawierzchni z kostki brukowej. Jak wskazuje pracownik firmy Romano, służą do wykonania samej kostki betonowej, jak i przygotowania podbudowy pod nawierzchnię. Jednym z powszechniej wykorzystywanych materiałów do zrobienia podsypki jest piasek (stosowany także jako element głębszej podbudowy). Branża budowlana wyróżnia dwa rodzaje piasków – rzeczne oraz kopalne. Te pierwsze zawierają kwarc i śladowe ilości żwiru, zaś drugie pochodzą z kopalni piasku bądź piaskarni. W ofercie firmy Romano znajdziesz piaski dostępne w różnych frakcjach, z których największą popularnością cieszą się materiały o frakcji 0-2 mm.

Kruszywa łamane od Romano

Do kruszyw łamanych zaliczamy skały różnego pochodzenia poddawane procesom kruszenia przez człowieka – w odróżnieniu od piasków i żwirów, czyli materiałów pochodzenia naturalnego. Podział kruszyw dotyczy przede wszystkim ich rozdrobnienia.

Frakcja ma kluczowe znaczenie dla dalszego zastosowania materiałów. W naszej ofercie znajdują się zarówno bardzo małe kruszywa, takie jak miał czy kliniec, jak i tłuczeń, grys oraz materiały niesortowane

– mówi pracownik Romano. Produkty oferowane przez firmę sprawdzą się do wykonania podsypek, przygotowania grubszej warstwy podbudowy oraz stworzenia warstwy drenującej. Jeżeli nie wiesz, które rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie do Twojej inwestycji, skorzystaj z porad naszego eksperta.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas