Artykuł sponsorowany Wibromłot - zakup czy wynajem

Wibromłot - zakup czy wynajem

Wykonywanie robót inżynieryjnych związanych z przygotowaniem i prowadzeniem  inwestycji budowlanych wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba pogrążenia pali, grodzic czy rur niezbędne jest zastosowanie wibromłota. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bez problemu zagłębić w gruncie wymagane elementy w stosunkowo krótkim czasie i przy niewielkich kosztach. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę odpowiednich urządzeń.

 

Rodzaje i działanie wibromłotów

Wibromłoty to maszyny, które służą do pogrążania w gruncie różnych elementów niezbędnych do instalacji grodzic zabezpieczających wykopy albo nasypy, pali wzmacniających posadowienie konstrukcji czy zabezpieczających teren przed osuwaniem się, a także rur wykorzystywanych jako podstawa dla różnych instalacji i urządzeń.

 

Wibromłot działa, wywierając nacisk na pogrążany element, a także wywołując jego drgania pionowe. Za sprawą drgań grunt ulega rozluźnieniu, dzięki czemu grodzica, rura czy pal pod własnym ciężarem oraz wskutek dodatkowego obciążenia łatwiej zagłębia się w ziemi. Wibracje są wywoływane przez specjalny element zwany skrzynią przekładniową. Są w niej zamontowane koła masowe, które poruszają się ruchem mimośrodowym, generując drgania.

 

Wśród wibromłotów spotyka się maszyny, w których występują różne rozwiązania konstrukcyjne. Istnieje grupa maszyn wykorzystujących podwozia gąsienicowe oraz maszty ułatwiające osadzanie pogrążanych elementów. Inne, bardziej popularne ze względu na większą wszechstronność maszyny to wibromłoty zawieszane na dźwigach lub montowane na wysięgnikach koparek. Między tymi ostatnimi szczególną popularność zdobywają wibromłoty z zaciskiem bocznym, które ułatwiają pracę z dłuższymi elementami, a także pozwalają na sprawniejsze operowanie w ograniczonej przestrzeni, np. pod wiaduktami czy w  tunelach – mówi przedstawiciel firmy KDM, która oferuje sprzęt do prac inżynieryjnych związanych z zabezpieczaniem i stabilizowaniem gruntu.

 

Prace przy użyciu wibromłota

Wibromłoty służą zarówno do pogrążania elementów, jak i do ich wydobywania. Mogą pracować zarówno przy zabezpieczaniu wykopów pod układanie instalacji czy fundamentów, jak i podczas ochrony gruntu przed osunięciem. Nadają się także do osadzania pali stalowych, betonowych czy drewnianych. Przy użyciu wibromłotów można również prowadzić różnego rodzaju prace hydrotechniczne, także pod wodą.

 

Ze względu na wysokie koszty zakupu urządzeń dostępne są również inne formy pozyskania sprzętu. Dobrym pomysłem może być wynajem wibromłota, zwłaszcza w sytuacji, gdy do wykonania jest konkretne, jednostkowe zadanie. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyboru sprzętu idealnie dopasowanego do potrzeb i zakresu koniecznych do wykonania prac. Ważne jest także to, że wraz ze sprzętem wynajmujący korzysta z usług wykwalifikowanego i doświadczonego operatora.

Opcja zakupu sprawdzi się lepiej w przypadku firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach lub często mają do wykonania prace związane z użyciem tego typu sprzętu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas