Artykuł sponsorowany Jak i gdzie najlepiej serwisować suwnice, wciągnik, wciągarki

Jak i gdzie najlepiej serwisować suwnice, wciągnik, wciągarki

Obecnie wiele sektorów gospodarki, nie tylko branża budowlana, korzysta z urządzeń transportu bliskiego, czyli dźwignic. Maszyny dźwignicowe pozwalają transportować ładunki na stanowiskach roboczych bądź też na halach, np. magazynowych. Jak wszystkie maszyny, również te urządzenia narażone są na różnego rodzaju awarie i wymagane są ich naprawy oraz regularne konserwacje.

Na czym polega serwis suwnic, wciągników i wciągarek?

Dźwignice służą do podnoszenia ładunków i ich przemieszczania w pionie – wciągniki i wciągarki – a także dodatkowo w poziomie, co umożliwiają suwnice. Szybka reakcja w przypadku awarii dźwignicy, a także ich regularna konserwacja umożliwiają uniknięcie przestojów generujących koszty pracy. Poprzez serwis suwnic, wciągników i wciągarek rozumiem ich naprawy, np. w przypadku uszkodzeń, prace konserwacyjne, a także remonty i modernizacje. Jeśli w budowie urządzenia zostanie wykryta wada lub ulegnie ono uszkodzeniu – w takiej sytuacji konieczna będzie konserwacja naprawcza, dzięki której maszyna będzie mogła wykonywać swoją pracę. Naprawa w takiej sytuacji jest podyktowana nie tyle względami ekonomicznymi, co regulowana prawem. Serwis dźwignic dzielimy na gwarancyjny i pogwarancyjny. Polega on na diagnozie uszkodzenia i naprawie lub wymianie części. Jakie elementy podlegają wymianie? Są to m. in. napędy, silniki i mechanizmy jezdne, wejścia na suwnicę, np. drabinki, różne formy zabezpieczeń. Wymianie podlegają również same wciągniki, np. po zakończeniu okresu eksploatacji. Poza tym suwnice poddawane są również modyfikacjom, dzięki którym można tanio i szybko poprawić funkcjonalność maszyny. Modyfikacji podlegają np. wciągniki, układy sterownicze czy oświetlenie. Istnieje też możliwość modernizacji suwnicy, polegającej na przebudowaniu maszyny i wymianie elementów, takich jak wciągnik czy mechanizmy sterowania. Dzięki temu uzyskuje się lepsze parametry wydajności, odporności oraz udźwigu.

Jak wybrać dobry serwis maszyn dźwignicowych?

Na co zwracać uwagę oddając suwnice, wciągnik czy wciągarki do serwisu? Podpowiada ekspert z serwisu maszyn budowlanych Helios w Gdańsku: Dźwignice – suwnice, wciągarki czy wciągniki – najlepiej serwisować w profesjonalnych przedsiębiorstwach, posiadających niezbędne uprawnienia do naprawy, serwisowania i konserwowania tego typu maszyn. Szczególnie warto sprawdzić, czy dany serwis posiada uprawnienia nadane przez Urząd Dozoru Technicznego. Wykwalifikowani specjaliści powinni dysponować innowacyjnym sprzętem do diagnostyki, a także częściami zamiennymi, dzięki czemu możliwa jest nie tylko szybka ocena sprzętu, ale też jego naprawa. Profesjonalny i szybki serwis suwnic, wciągników i wciągarek to ograniczenie kosztów związanych z przestojami, a także gwarancja wydajnej i bezpiecznej pracy maszyn.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas