Artykuł sponsorowany W jakim celu wykonuje się osuszanie budynków?

W jakim celu wykonuje się osuszanie budynków?

Przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się przede wszystkim gwarancją ich jakości i odporności na czynniki atmosferyczne. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że czasem nie da się wykluczyć zawilgocenia murów, które może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń budynku, a przez to spadku jego wartości. Z pomocą przychodzą jednak metody osuszania budynków.

Kiedy wykonuje się osuszanie budynków?

Do osuszania budynków należy przystąpić w momencie, w którym mamy przesłanki ku temu, że mury naszego domu są zawilgocone. O takim stanie rzeczy może świadczyć wilgoć na ścianach wewnętrznych, ale także zawilgocenie przegród budowlanych. Zniszczenia obiektów budowlanych, które są spowodowane wilgocią, to wynik warunków atmosferycznych, na przykład w postaci ulewnych deszczy czy podtopień.

 Za zawilgocenie odpowiedzialna może być również nieprawidłowa instalacja wentylacyjna. Dużą uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na kuchnię i łazienkę, w których skutki słabej wentylacji mogą przynieść szybkie i niezadowalające efekty. Warto wiedzieć, że z osuszeniem powinniśmy mieć do czynienia również wtedy, kiedy dochodzi do zalania budynku, na skutek nieszczelności instalacji wodnej.

Do osuszania ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych wykorzystuje się różne metody i urządzenia. Jednym z takich sprzętów są osuszacze powietrza, których wypożyczenie nie stanowi obecnie najmniejszego problemu.

Osuszacz powietrza – sprawdzone urządzenie do osuszania budynków

Istnieją różne sposoby osuszania powietrza – od nagrzania budynku do temperatury 35 °C i odparowania wilgoci, przez wykorzystanie działania fal mikrofalowych, które tymczasowo wyklucza użytkowanie zawilgoconych pomieszczeń, aż do metody kondensacyjnej, do której wykorzystuje się profesjonalne urządzenia w postaci osuszaczy powietrza.

Ta nieinwazyjna metoda zmniejszenia wilgoci w budynkach opiera się na zasysaniu wilgotnego powietrza i dostarczenie go do parownika, którego zadaniem jest jego schłodzenie, po którym do specjalnego zbiornika skrapla się woda. Zaletą osuszaczy powietrza jest ich wydajność – to urządzenia, które potrafią w ciągu doby „wyciągnąć” z pomieszczenia od kilku do nawet kilkudziesięciu litrów wody na każde 50 m2 powierzchni.

Jak podkreśla specjalista z firmy Inwest Grunt, zajmującej się między innymi osuszaniem budynków przy wykorzystaniu osuszaczy powietrza, ten sposób na pozbycie się wilgoci jest nie tylko wydajny, ale również korzystny finansowo. Nie musimy od razu decydować się na zakup urządzenia, wystarczy go wypożyczyć i samodzielnie przetestować jego możliwości.

Zawilgocenie budynków wiąże się nie tylko ze zniszczeniami nieruchomości, ale również z konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego warto przywiązywać szczególną wagę do utrzymania prawidłowej wilgotności powietrza w domu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas