Materiał Partnera Ocieplanie poddaszy- zaufaj profesjonaliście

Ocieplanie poddaszy- zaufaj profesjonaliście

Termoizolacja budynku mieszkalnego to bardzo ważna część jego konstrukcji. Dzięki odpowiedniej ochronie nie musimy martwić się wietrzną jesienią czy mroźną zimą. To również sposób, jak skutecznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał i problem uciekającego ciepła znika. Jednak samo ocieplenie budynku lepiej zlecić profesjonalistom.

Firmy budowlane jak Majer Usługi Budowlane to miejsce, w którym znajdą Państwo pomoc i doradztwo w zakresie jak najlepszego i najskuteczniejszego przeprowadzenia wybranych prac budowlano-remontowych. To zespół fachowców z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, którzy szybko pomogą rozwikłać każdy problem, zaplanują harmonogram i wykonają zlecone prace. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i uwzględniamy jego preferencje i gust podczas prowadzonych prac.

Dlaczego warto ocieplić poddasze?

Poddasze to zazwyczaj miejsce, które albo wykorzystujemy, jako dodatkowe pomieszczenie użytkowe w domu, ale dodatkowy schowek na przedmioty, które rzadziej używamy. Niezależnie od tego, która opcja Państwa dotyczy, warto poddasze ocieplić. Problemy z ociepleniem dachu mogą nas sporo kosztować. Niemal jedna trzecia ciepła ucieka właśnie przez źle ocieplone poddasze. To powoduje, że nasze rachunki za ogrzewanie są coraz większe. Jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia, gdyż szczeliny, przez które dostaje się do wnętrza woda z deszczu lub roztopionego śniegu, stają się siedliskiem rozwoju bakterii, pleśni i grzybów, które znacznie obniżają komfort użytkowania całego domu. Mogą to odczuć przede wszystkim osoby z problemami z układem oddechowym i alergicy. Wnikająca w ściany woda może też osłabić konstrukcję całego domu i w efekcie doprowadzić do kolejnych remontów.

Jak ocieplić poddasze?

Ociepleniem poddasza powinien zająć się specjalista i profesjonalna firma budowlana, co pozwoli nam znacznie zredukować koszty, a także ograniczyć stres i nerwy. Jednym z popularnych sposobów jak ocieplić poddasze jest wykorzystanie do tego wełny mineralnej. Jej największą zaletą jest to, że jest ona niepalna, a dodatkowo jest bardzo lekka, więc nie stanowi obciążenia konstrukcji dachu. Można zdecydować się też na styropian, który nie chłonie wody i chroni przed hałasem. Coraz większą popularność zyskuje również pianka poliuretanowa, której przewaga polega na tym, że najlepiej sprawdzi się przy nierównych konstrukcjach dachu. Wnika w każdą szparę i dokładnie przylega do pokrywanej nią powierzchni. Dużo szybciej się ją nakłada i dość szybko zastyga, dzięki czemu niemal natychmiast można prowadzić dalsze prace remontowe.

Opracowanie:

Majer Usługi Budowlane Paweł Majerski

Bochnia , Brodzińskiego 53

Podziel się