Artykuł sponsorowany O ocieplaniu poddasza z firmą remontowo-budowlaną Sylwestra Kusiaka

O ocieplaniu poddasza z firmą remontowo-budowlaną Sylwestra Kusiaka

Właściciele domów jednorodzinnych, poza oczywistymi korzyściami płynącymi z jego posiadania, mają również określone obowiązki, których wykonanie będzie odpowiadać za trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji. Jednym z nich jest termoizolacja dachu. Bez względu na to, czy poddasze budynku mieszkalnego jest użytkowe, czy nie, należy zadbać o jego ocieplenie. Dlaczego jest to istotne, kiedy powinniśmy przystąpić do prac i jakich materiałów użyć?

Dlaczego i kiedy wykonać ocieplenie poddasze?

Ocieplenie poddasza w sytuacji, w której będzie to przestrzeń użytkowa, jest oczywistym etapem prac remontowo-budowlanych. Wątpliwości co do zasadniczości takiego posunięcia jest moment, w którym najwyższa kondygnacja budynku nie będzie częścią mieszkalną lub miejscem, z którego będziemy często korzystać. Trzeba jednak wiedzieć, że zarówno w przypadku poddasza nieużytkowego, jak i stanowiącego dodatkowy metraż domu, wykonanie termoizolacji dachu jest gwarancją zatrzymania ciepła w ogrzewanych pomieszczeniach.

Różnica opiera się przede wszystkim na tym, gdzie położyć materiał – zabezpieczenie przestrzeni użytkowej polega na ułożeniu izolacji pod krokwiami i pomiędzy nimi, natomiast do ocieplenia poddasza nieużytkowego wystarczy ułożenie wełny na stropie. A skoro już o wełnie mowa, to warto pochylić się nad surowcami i tworzywami, jakie możemy wykorzystać do stworzenia warstwy ochronnej.

Jakie materiały wybrać do ocieplenia poddasza?

Materiałem, po jakie najczęściej sięgają właściciele domów jednorodzinnych, jest wełna mineralna z włókna szklanego. To izolacja niepalna i zapewniająca odpowiednie zabezpieczenie przed rozwojem grzybów i pleśni, której wykonaniem zajmuje się między innymi Firma remontowo-budowlanej Sylwestra Kusiaka. Na rynku możemy spotkać się również z wełną skalną, która odznacza się niebywałą wytrzymałością, a przy tym zapewnia nie tylko izolację termiczną, ale również akustyczną.

Ocieplenie poddasza możemy wykonać także przy użyciu płyt styropianowych. Materiał odznacza się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, a, dzięki swojej sprężystości, jest tworzywem łatwym do położenia. Warto jednak przyjrzeć się bliżej nowoczesnej metodzie ocieplania natryskowego, do którego wykorzystuje się piankę poliuretanową. To sposób ceniony przede wszystkim za łatwość i szybkość aplikacji.

Bez względu na to, czym ocieplimy poddasze i czy jest to przestrzeń, z której na co dzień korzystamy, a może wyłącznie miejsce do przechowywania, powinniśmy pamiętać o tym, że wykonanie tej pracy jest obowiązkowym punktem na liście prac wykończeniowych w domu jednorodzinnym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas