Materiał Partnera Usługi związane z układaniem i pielęgnacją parkietu

Usługi związane z układaniem i pielęgnacją parkietu

Parkiet to rozwiązanie doskonale sprawdzające się we wnętrzach domów czy mieszkań, w których poszukiwane są rozwiązania przede wszystkim trwałe, ale również gwarantujące elegancki, luksusowy wygląd. Drewniana podłoga musi być jednak ułożona w sposób właściwy, a następnie poddana specjalnej pielęgnacji. Czym zatem zajmą się działający w tym zakresie fachowcy?

Parkiet na klej

Jedną z najpopularniejszych metod układania parkietu jest klejenie desek w sposób przemyślany i zgodny z pożądanym wzorem. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni pod taki typ podłogi. Decydując się na parkiet, konieczne będzie wyrównanie podłoża. Powierzchnia musi być też całkowicie sucha, dlatego nie jest zalecane układanie parkietu w trakcie lub przed wykonaniem tzw. prac mokrych związanych z wykończeniem obiektu użytkowego.

Profesjonalne układanie parkietu jest podstawową usługą firm parkieciarskich. Jedną z nich jest Parkiet Serwis Paweł Jatczak — firma, która oprócz przygotowania drewnianej posadzki jest w stanie również zadbać o jej pielęgnację i doskonały wygląd. W tym celu przeprowadza się m.in. cyklinowanie, czyli szlifowanie za pomocą specjalistycznej maszyny. Po co dokładnie wykonuje się tę czynność i jak obecnie realizują ją profesjonaliści?

Cyklinowanie, lakierowanie i pielęgnacja

Otrzymanie pożądanego wyglądu drewnianej podłogi wymaga fachowego cyklinowania. To właśnie w trakcie realizacji tej usługi parkieciarskiej usuwa się wierzchnią warstwę drewna, co pozwala uzyskać lepsze walory wizualne podłoża. Cyklinowanie parkietów coraz częściej wykonywane jest także bezpyłowo. Dzięki temu nawet przy intensywnym szlifowaniu nie pojawia się kłopotliwy pył, który może osiadać na meblach i innych elementach wyposażenia wnętrz. Oprócz cyklinowania warto zwrócić też uwagę na kilka istotnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zalicza się do nich chociażby olejowanie parkietów, a także ich lakierowanie w celu poprawy wyglądu. Drewniane podłogi można również z powodzeniem woskować, co nada im niepowtarzalnego charakteru i świeżości. Zabiegi pielęgnacyjne w przypadku parkietów są też ważne ze względu na zwiększenie odporności powierzchni desek parkietowych. Są one nierzadko narażone na intensywną eksploatację, dlatego tak ważne jest właściwe dbanie o parkiet — najlepiej wszelkie czynności w tym zakresie zlecić profesjonalnej firmie wykonującej pełne usługi parkieciarskie, która nie tylko ułoży taki rodzaj podłogi, ale też zadba o jej nienaganny, atrakcyjny wygląd i zwiększoną wytrzymałość.

Podziel się