Artykuł sponsorowany Zalety i wady parkietów i podłóg drewnianych

Zalety i wady parkietów i podłóg drewnianych

Drewno jest materiałem uniwersalnym, wykorzystywanym w budownictwie od stuleci. Zdobyte przez ten czas doświadczenie z drewnem zostało wykorzystane przez rodzime firmy, które specjalizują się w wykończeniach wnętrz właśnie z tego budulca. Położenie podłogi drewnianej to wyzwanie, z którym nie każdy potrafi sobie poradzić. Drewno jest wymagającą cząstką, a laik często nie jest w stanie jej okiełznać. Dlatego też lepiej jest wynająć specjalistę od podłóg, niż samodzielnie zabierać się za to wyzwanie. To budulec trwały i wytrzymały, który posłuży nam przez lata, ale tylko wtedy, gdy prawidłowo o niego zadbamy.

Zalety podłóg drewnianych

Drewno nadaje się do każdego pomieszczenia użytkowego i mieszkalnego. Nawet do łazienek, gdzie często wykorzystywane są odporne na wilgoć podłogi olejowane. To materiał wytrzymały, który zniesie bardzo wiele. Budulec, któremu niestraszne są uszkodzenia mechaniczne, który jest trwały i może nam posłużyć długie dziesięciolecia. W razie wytarcia lub zmatowienia zawsze istnieje możliwość jego cyklinowania oraz ponownego lakierowania. Odnowienie podłogi drewnianej nie jest więc trudne. Dobrze jest więc się zdecydować na renowację podłóg drewnianych niż na ich wymianę. To znacznie tańsza opcja, która nie wymaga zakupu dodatkowej palety materiału na podłogę.

Drewniane podłogi stanowią doskonałą izolację akustyczną, dlatego dobrze jest je kłaść także na piętrach domów jednorodzinnych. Ponadto są ciepłe w dotyku i świetnie nadają się do sypialni. Ich przyjemna faktura i barwa potrafią wnieść wiele ciepła do każdego pomieszczenia, a szczególnie do salonów, gdzie tworzą prawdziwą domową atmosferę. Prawie tak, jakby święta trwały cały rok.

To także i naturalny materiał, który zawsze jest wyjątkowy. Jego kolorystyka oraz tekstura, którą wyróżniają pręgi, zdobienia, nierównomierne rozmieszczenie koloru, kolor naprzemienny, czy nawet sęki, wokół których powstaje piękna i naturalna rysa kolorystyczna, są po prostu piękne. Widać, że to małe dzieło sztuki zostało stworzone przez naturę. Dlatego też wnosi wiele naturalnego piękna do naszych wnętrz.

Jest to budulec, który doskonale harmonizuje z innymi materiałami budowlanymi. Nie tylko z białymi tynkami, ale i z cegłą, z wykończeniem ścian różnobarwną tapetą, a nawet ze szkłem i glazurą. Wykonawcy, tacy jak fachowcy z firmy AmigRa Parkiet Grzegorza Rapy, widzieli już sporo rozmaitych połączeń zarówno kolorystycznych, jak i materiałowych, które prezentowały się wręcz doskonale. To jedni z wykonawców, których warto zaprosić do siebie, gdy potrzebny jest prawdziwy fachowiec, który położy dla nas podłogi drewniane, ale i drewniane posadzki czy zaproponuje jakościowe wykładziny.

Wady podłóg drewnianych

W przypadku niewłaściwego dbania o drewno może ono się odkształcać. Brak prawidłowej wilgotności powietrza i wysokie temperatury działają na drewno wyniszczająco. Warto więc dowiedzieć się od fachowca, u sprzedawcy lub u producenta, jakie warunki należy zapewnić danemu gatunkowi, by podłoga drewniana wytrzymała rzeczywiście te dziesięciolecia, a nie rozpadła się po pierwszym letnim sezonie.

Podłoga drewniana wymaga także cyklicznego zabezpieczania oraz zabiegów pielęgnacyjnych i lakierowania od czasu do czasu. Nie jest to uciążliwe zadanie, ale trzeba się na nie przygotować, pragnąc zapewnić sobie maksymalny komfort życia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas