Artykuł sponsorowany Kiedy i kto powinien wykonać cyklinowanie podłóg?

Kiedy i kto powinien wykonać cyklinowanie podłóg?

Cyklinowanie podłóg to ten rodzaj renowacji, który można przeprowadzić nie tylko na typowym parkiecie, ale także na podłogach olejowanych lub wykonanych z mozaiki. Należy jednak pamiętać, że każde cyklinowanie, czyli zdzieranie zniszczonych warstw, uszczupla podłogę o kolejne 1-2 milimetry. Kiedy zatem warto przeprowadzić taką renowację? Czy naprawiać ją samemu, czy zdecydować się na pomoc fachowca?

Kiedy cyklinowanie będzie skuteczne?

Warunkiem udanej naprawy jest to, aby klepka nie była zbyt cienka. Minimalna grubość, jaką może mieć to 0,7 cm i wyższa. Jeśli zatem klepki nie będą wystarczająco grube, po ich wycyklinowaniu może dojść do nadmiernego uszkodzenia.

Osoby, które decydują się na cyklinowanie podłóg, po wielu latach ich użytkowania nie zawsze wiedzą, jaką grubość mają klepki, które zostały położone. Dlatego też warto do renowacji zaprosić wykwalifikowanych fachowców, którzy nie będą mieli problemów nie tylko z oceną uszkodzeń, ale także grubości poszczególnych desek.

Jeżeli użytkownik podłogi zdecyduje się na jej samodzielnie cyklinowanie, powinien wiedzieć, że standardowa deska, którą kładzie się na podłogę, ma grubość około 20 mm. Jak zatem widać, proces cyklinowania można przeprowadzić około 5 razy, co oznacza, że drewniana podłoga może latami cieszyć kolejne pokolenia.

Wiele osób nie wiedząc jak zabrać się do cyklinowania, słusznie decyduje się na wynajęcie wykwalifikowanej firmy, dzięki czemu nie musi martwić się o ustalenie grubości desek, a także prawidłowe przeprowadzenie renowacji. Dobra ekipa jest w stanie zająć się nawet zabytkowymi podłogami w starych kamieniach. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z pomocy ekspertów? Osoby pracujące w firmie  Konte zakład usług parkieciarskich Krzysztof Korona zapewniają, że tylko wykwalifikowana firma jest w stanie zająć się odpowiednio starymi podłogami i do minimum skrócić czas cyklinowania. Jeżeli jednak właściciele domów zdecydują się na samodzielną renowację, powinni się do niej odpowiednio przygotować. I nie chodzi tutaj jedynie o potrzebne materiały, ale także wiedzę, która jest niezbędna, jeśli nie chce się zniszczyć podłogi. Wykonanie renowacji we własnym zakresie wymaga cierpliwości i dokładności. Właściciel zabytkowej podłogi powinien przede wszystkim poznać sposoby i rozwiązania, którymi posługują się specjaliści. Informacji najlepiej zasięgnąć u fachowców lub wyszukując filmiki instruktażowe, które pokazują, jak przeprowadzić  naprawę krok po kroku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter