Materiał Partnera Usługi koparko-ładowarką – kiedy warto zastanowić się nad wynajęciem takiego sprzętu?

Usługi koparko-ładowarką – kiedy warto zastanowić się nad wynajęciem takiego sprzętu?

Koparko-ładowarka to ten typ sprzętu ciężkiego, który najczęściej spotkamy na placach budowy. Jej zastosowanie jest bardzo wszechstronne, choć wykorzystuje się ją głównie do prac ziemnych. Z pomocą tej maszyny możliwe jest chociażby wyrównanie terenu pod budowę, kopanie rowów czy wykonywanie rozmaitych prac porządkowych. Usługi koparko- ładowarką cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kiedy warto z nich skorzystać?

Jak zbudowana jest koparko-ładowarka?

Koparko-ładowarka- jak w zasadzie każdy pojazd mechaniczny- zbudowania jest z podwozia kołowego lub gąsienicowego, które stanowi zespół nośny nadwozia wraz z silnikiem i kabiną operatora. Dodatkowym wyposażeniem tej maszyny są dwa układy robocze- ładowarkowy i koparkowy. Mogą one stanowić także bazę do zamontowania innych sprzętów takich jak np. łyżka do skarpowania, widły paletowe czy lemiesz do śniegu. Dzięki takiej możliwości, koparko-ładowarka staje się sprzętem uniwersalnym o wszechstronnym zastosowaniu. Maszyna najczęściej napędzana jest silnikiem spalinowym, elektrycznym lub spalinowo elektrycznym.

Zastosowanie koparko-ładowarki

Jak informuje specjalista z przedsiębiorstwa ER-Kop, które świadczy usługi koparko-ładowarką – możliwość dowolnej wymiany układów roboczych sprawia, że praktycznie nie ma takiego zadania, z którym nie poradziłaby sobie koparko-ładowarka na placu budowy. Wykorzystuje się ją do bliskiego transportu towarów, załadunku, wykopów, porządkowania terenu czy też niwelowania nierówności gruntu. Jest to sprzęt przydatny na każdym etapie budowy, podczas remontów czy przy przesadzaniu drzew. Wszelkie prace ziemne bez użycia koparko-ładowarki trwałyby znacznie dłużej i byłyby mniej efektywne.

Profesjonalna obsługa maszyny

Operatorem koparko-ładowarki może zostać osoba, która posiada stosowne uprawnienia. Sterowanie sprzętem wymaga doświadczenia i odpowiednich kompetencji, a zdobycie dokumentów wiąże się z realizacją specjalistycznego szkolenia i wykonaniem psychotestów. Ciężki sprzęt sterowany przez niewykwalifikowanego pracownika, może narobić wielu szkód.

Kupić czy wynająć koparko-ładowarkę?

Zakup koparko-ładowarki wiąże się ze znacznym wydatkiem. Ceny za nowy sprzęt zaczynają się od około 200 000 tysięcy złotych. Do tego wszystkiego należy doliczyć koszty związane z ubezpieczeniem i serwisowaniem maszyny. Jeżeli potrzebujemy koparko-ładowarki do realizacji konkretnego zadania, lepiej skorzystać z usługi wynajmu. Z wypożyczenia sprzętu często korzystają także firmy, które dysponują zbyt małą liczbą własnych maszyn do wykonania konkretnego projektu. Często zdarza się też tak, że firmowy sprzęt jest w naprawie i trzeba zastąpić go innym. Usługi koparko-ładowarką to ekonomiczne rozwiązanie, na które pozwolić sobie mogą zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.

Opracowanie:

Er-Kop Firma Usługowa Robert Bronk

Żukowo , Pożarna 36

Podziel się