Materiał Partnera Trudny wybór pokrycia dachowego

Trudny wybór pokrycia dachowego

Dach jest elementem domu, który musi spełniać nie tylko funkcję użytkową. Jego wyeksponowanie względem świata zewnętrznego powoduje, że wybrany rodzaj pokrycia musi również prezentować się bardzo estetycznie. Producenci pokryć dachowych rozpieszczają klientów ogromnym asortymentem dostępnym na rynku. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę i czym kierować się podczas wyboru produktów dachowych?

Rodzaje pokryć dachowych

Wśród wielu dostępnych pokryć dachowych, wciąż największym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się dachówka ceramiczna. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest wykonana z najszlachetniejszego dostępnego materiału. Dachówki ceramiczne charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Występują w ogromnej gamie kształtów i kolorów, a ponadto ich wykończenie jest bardzo estetyczne. Dachówki ceramiczne nie należą jednak do najtańszych. Wszyscy ci, którzy nie chcieliby wydawać zbyt dużo pieniędzy na ten element domu, mogą skorzystać z oferty, którą przygotowali dla nich producenci dachówek betonowych. Dachówki te również charakteryzują się dobrą wytrzymałością i przede wszystkim są tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. Niemniej jednak nie są wykończone z taką precyzją.

Dla sprawniejszego okna może być to nieco drażniące. Właściciele domów z poddaszem nieużytkowym mogą rozważyć również zakup blachodachówki lub gontów bitumicznych. O tym, że pokrycie dachowe będzie prezentowało się pięknie, decyduje przede wszystkim montaż. Warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym firmom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Ogro-bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej może zagwarantować najwyższą jakość usług. Co jeszcze decyduje o funkcjonalności i jakości pokrycia dachowego?Akcesoria dachowe

O tym, że dach będzie mógł pełnić swoją ważną funkcję latami, w dużej mierze decydują również akcesoria dachowe. Mowa tu przede wszystkim o warstwie wstępnego krycia. Na dachach deskowanych stosuje się papę, a na dachach niedeskowanych specjalistyczną membranę paroprzepuszczalną. Profesjonalne usługi budowlane związane z montażem pokrycia dachowego wymuszają również zastosowanie najwyższej jakości łat i kontrłat.

Nie należy zapominać również o spinkach, klamrach, czy taśmach kalenicowych, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej szczelności. Ważne są również profesjonalnie wygięte obróbki blacharskie, które przyczyniają się nie tylko do efektu estetyczne, lecz także technicznego. Najlepsze firmy wykonawcze udzielają na swoje usługi stosownej gwarancji. Dzięki temu inwestorzy zyskują wewnętrzny spokój.

Opracowanie:

Zuh Ogro-Bud Plus Grzegorz Maj

Zakrzew-Kolonia 103

  • tel. 797 547 828

Podziel się